Zavřít reklamu

Kopírovací mánie Apple produktů neutichá, ba naopak. Na světlo světa se totiž dnes dostaly snímky chystaného tabletu z dílny Huaweie, který jako by z oka vypadl iPadu Pro. Totéž se pak dá říci i o chytrém peru Huaweie, které nápadně připomíná Apple Pencil 2. generace. To však není vše. 

Snímky, které se podařily získat leakerovi Evanu Blassovi, odhalují mimo jiné stejný způsob nabíjení chytrého pera jako v případě nových iPadů Pro – tedy pomocí magnetického bezdrátového nabíjení. Stejně jako Smart Keyboard Folio vypadá i klávesnice, se kterou je tablet od Huaweie na snímcích zachycen. Naopak zadní fotoaparát je v případě čínské kopie iPadu o poznání větší a podle všeho i duální, díky čemuž má v tomto směru oproti iPadu zřejmě navrch. Jinak je i řešen přední fotoaparát, který není u Huaweie implementován do rámečku jako v případě Applu, ale je v otvoru v jednom z horu tabletu. Nutno však podotknout, že tento průstřel vypadá alespoň na snímcích velmi nenápadně a tudíž při používání nikoho příliš obtěžovat nebude. Poslední odlišností MatePadu Pro, jak se má novinka jmenovat, je bílý rámeček okolo displeje použitý u stříbrné verze, který odhaluje, že v něm nejsou umístěné žádné senzory jako v případě iPhonů.

Co se týče útrob MatePadu, v těch by měl tepat procesor Kirin 990 a 8 GB RAM paměti. Na nedostatek výkonu by si tedy novinka stěžovat neměla. Operačním systémem pak bude zřejmě klasický Android. Nicméně jasněji budeme mít až po samotném představení produktu, jehož datum je však zatím opředeno tajemstvími. Totéž platí i o ceně, která však bude pravděpodobně nižší než u klasických iPadů Pro.

Související články

Dnes nejčtenější

.