Zavřít reklamu

Nintendo se se svými hrami poslední dobou snaží prorazit také na západě, což jasně potvrdila přenosná konzole Switch, která zaznamenala obrovský úspěch. Stejně tak dobře si ale vedou i japonské hry a tituly, které byly až doposud cíleny spíše na východní hráče. Ostatně nejinak je tomu i u legendárního italského instalatéra, Maria, jenž se na mobilní obrazovky přiřítil v závodní káře. A debut se mu rozhodně povedl, byť po finanční stránce příliš nepřekvapil.

Mario Kart Tour na iOS vyšlo před více než měsícem a již den vydání se stal jistým způsobem zlomovým. Nejen, že hra pokořila některé z dosavadních rekordů a mílovými skoky předstihla předchozí tituly od Nintenda, ale také si ji stáhlo rovnou 123 milionů hráčů, což je úctyhodné číslo. To se sice týká jak jablečného systému, tak Androidu, ale přesto se jedná o vesměs pozitivní výsledek pro japonskou herní společnost. Konec konců, Super Mario Run si stáhlo jen 21.8 milionů lidí a netradiční Animal Crossing: Pocket Camp si vyzkoušelo až 19.1 milionů hráčů. Kromě počtu uživatelů je ale pro technologické giganty důležitá další podstatná statistika – kolik peněz hráči do titulu vložili, tedy finanční stránka věci. Tady bohužel Mario Kart Tour příliš nezabodoval a byť si vysloužil ze všech her druhé místo, vzhledem k počtu stažení se jedná o poměrně velké zklamání.

Hra prozatím vygenerovala přes 37.4 milionů dolarů, což sice není malá částka, ale díky například Fire Emblem Heroes si Nintendo přišlo na téměř dvakrát tolik, konkrétně na 67.6 milionů dolarů. Závodní hru s italským instalatérem si navíc stáhlo zhruba pětkrát tolik lidí než zmíněné RPG, tudíž pochopitelně společnost čekala lepší odezvu. Po propočtení tak na každého hráče připadá útrata $0.26, což je jen mírný růst oproti Dr. Mario World s $0.19. Dokonce i čistě japonskému titulu Dragalia Lost se podařilo vyšplhat na celkovou útratu 16.50 dolarů za jednoho hráče, což opět staví Mario Kart Tour do poměrně nepříznivé situace. Uvidíme, zda se to s dalším uplynulým měsícem změní a zda se uživatelé rozhoupou k větším výdajům. Ostatně, zatím se jedná pouze o první měsíc po vydání, tudíž má Nintendo ještě čas obrátit věci k lepšímu.

Dnes nejčtenější

.