Zavřít reklamu

Společně s příchodem nejnovějších operačních systémů pro jablečné telefony a tablety přišlo také přepracování některých aplikací. V iOS 13 a iPadOS 13 se dočkaly přepracování například aplikace Najít, Připomínky, či Fotky. A právě u poslední zmíněné aplikace, tedy Fotky, se dnes zastavíme. Nově totiž můžete přímo v rámci aplikace přidávat filtry nejen k fotografiím, ale už k nahraným videím. Tato funkce mobilním operačním systémům chyběla a dalo se říct, že pokud jste chtěli nějakým způsobem upravovat videa, tak jste museli sáhnout po aplikaci třetí strany. Pojďme se tedy společně v tomto článku podívat, jakým způsobem můžete filtry k videům přidávat.

Jak v iOS 13 a iPadOS 13 přidat do videa filtry

Na vašem iPhonu či iPadu, na kterém máte nainstalovaný nejnovější iOS 13 či iPadOS 13, se přesuňte do nativní aplikace Fotky a najděte si video, ke kterému chcete určitý filtr přiřadit. Jakmile si video najdete, tak jej rozklikněte, a poté v pravém horním rohu klepněte na možnost Upravit. Poté se v prostředí úprav v dolním menu přesuňte do sekce filtrů, která má ikonu tří kuliček. Odsud už si můžete vybrat z několika filtrů, včetně sépie, černobílého a dalších. Jakmile se na určitý filtr přesunete, tak si ještě pomocí posuvníku můžete zvolit, jak moc filtr video ovlivní. Poté, co budete s výsledkem spokojeni, stačí klepnout na tlačítko Hotovo v pravém dolním rohu.

V rámci aplikace Fotky jsme dostali mnoho dalších skvělých možností. Mezi jednu z nejočekávanějších změn, respektive funkcí, patří možnost otočení videa. Pokud jste v iOS 12 a starším chtěli otočit nějaké video, tak jste tak museli učinit skrze aplikaci třetí strany. To už je v iOS 13 a iPadOS 13 minulostí, jelikož stačí opět přejít do prostředí úprav, ve spodním menu zvolit ikonu otočení a ořezu, a poté v levém horním rohu klepnout na ikonu otočení videa.

Související články

Dnes nejčtenější

.