Zavřít reklamu

Ačkoliv má Snapchat nejspíš svá nejlepší léta již za sebou, jeho vývojáři se jej snaží za každou cenu udržet při životě a v ideálním případě jeho zašlý lesk znovu obnovit. Pomoci by jim k tomu měly i tři nové filtry, které Snapchat v pátek do své aplikace přidal. Tyto filtry však nejsou v žádném případě jen tak obyčejné. Využívají totiž TrueDepth kameru iPhonu X, díky čemuž se na tváři uživatelů zobrazí opravdu velmi realisticky.

Pokud Snapchat využíváte a jste zároveň majiteli iPhonu X, budete si moci na svůj obličej “nasadit” wrestlerskou masku, velmi hezky ozdobenou “škrabošku” s květinami ve vlasech a celoobličejovou masku, která vypadá též velmi zajímavě. Všechny tyto filtry vám na obličej díky TrueDepth padnou naprosto dokonale. Minimálně podle prvních screenshotů je totiž rozeznání filtru od reality téměř nemožné. S klasickými 2D snímáním z předního fotoaparátu se tak nemůže tato novinka absolutně poměřovat, protože jej přejede na celé čáře.

Jak můžete sami na screenshotech vidět, masky vypadají opravdu působivě a skvěle odráží například i okolní světlo, díky čemuž vypadají masky velmi realisticky. Jelikož je Snapchat známý tím, že filtry ve své aplikaci poměrně často mění či různě upravuje, je možné, že si tuto novinku uživatelé příliš dlouho neužijí. Pokud se ale Snapchat k jejímu odstranění odhodlá, určitě ji vykompenzuje dalšími filtry, kterými se pokusí svět zaujmout. 

Uvidíme, zda je přidávání filtrů do Snapchatu přesně tou cestou, kterou by se měla tato upadající společnost ubírat. Faktem ale je, že tak dokonalé filtry v tuto chvíli žádný z jejich konkurentů nenabízí, což je pro ni velkou výhodou. A kdo ví, třeba jej právě realistické podání obličejových masek znovu katapultuje do výšin. 

snapchat fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: theverge

Související články

Dnes nejčtenější