Zavřít reklamu

Společnost Beats, kterou Apple již před dlouhými pěti lety odkoupil, představila před malou chvílí zcela nečekaně zbrusu nová sluchátka Solo Pro. Ta představují první větší designové přepracování modelu Solo od nákupu Beats Applem a zároveň přináší některé inovativní funkce, kterými se doposud mohla pochlubit jen sluchátka AirPods 2. generace a Powerbeats Pro. Co je tedy nového?

Po designové stránce se dají Beats Solo Pro popsat jako jakási kombinace klasického modelu Solo s modelem Studio. Všimnout si tak můžete například relativně velkých náušníků, které jsou typické právě pro modely Studio, avšak jejich velikosti alespoň na první pohled zcela nedosahují. Co se týče barevných variant, uživatelé budou moci vybírat hned ze šesti – konkrétně černé, slonovinové, šedé,  tmavě modré, světle modré a červené. Navíc se dá očekávat, že další barevné varianty sluchátek doplní Beats postupem času, jak je u něj typické. 

Z hlediska použitých technologií bude jablíčkáře nejvíce zajímat zřejmě využití čipu H1, který umožňuje zaktivovat Siri pouhým hlasovým pokynem, ale zajišťuje i rychlé bluetooth propojení se zdrojovým zařízením. Další zajímavostí je nasazení nové technologie pro potlačení okolního hluku s názvem Transparency, která by měla vše nepodstatné udržet mimo vaše zvukovody daleko lépe než veškeré předešlé technologie. Tato technologie je založena na mikrofonech, které snímají okolní zvuky a následně do sluchátek pouští jen to, co je dle nich zjednodušeně řečeno důležité či nikoliv. Sluchátka nicméně disponují i ANC, tedy technologií pro potlačení okolního hluku v závislosti na okolním prostředí, kdy právě potlačovaný hluk není na rozdíl od technologie Transparency “analyzován” a následně propouštěn přímo do sluchátek.

Výdrž nadchne

Další skutečně zajímavou vlastností je výdrž, která dosahuje při vypnutí potlačení okolního šumu až na 40 hodin přehrávání. V případě, že jsou technologie pro potlačení zapnuté, se sluchátka dostanou zhruba na poloviční čas – konkrétně na 22 hodin. O špatné výdrži se tedy rozhodně hovořit nedá. Další skvělou zprávou je pak konečně sázka na Lightning port namísto micro USB, které bylo v předešlých verzích Solo využíváno. Po připojení sluchátek k elektrické síti byste měli podle výrobci být schopni po deseti minutách nabíjení získat energii zhruba na tři hodiny poslechu. 

Nejdůležitější u sluchátek je bezesporu zvuk a ten je dle slov výrobce skutečně skvělý. Nicméně hodnocení zvuku je vždy poměrně dost subjektivní záležitost a bude určitě lepší počkat si na první recenze zahraničních novinářů, kterým by se mohla sluchátka dostat do rukou již relativně brzy. Start jejich prodejů je naplánován na 30. říjen s tím, že v USA na ně startují předobjednávky již dnes. Americká cena je 299,95 dolarů, což je zhruba 7000 korun bez daně. V českém Online Storu v době psaní tohoto článku k předobjednání nejsou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.