Zavřít reklamu

Od koupě Shazamu Applem uplynulo již relativně dost vody a tudíž není hodnocení fungování této společnosti provozující stejnojmennou aplikaci na rozpoznávání hudby rozhodně od věci – tím spíš, když se jí pod Applem skutečně skvěle daří. Vyplývá to alespoň z dokumentů, které Shazam předložil ve Velké Británii příslušným finančním úřadům. Co vše prozradily? 

Apple může zřejmě nejvíce těšit fakt, že pod jeho křídly se počet uživatelů využívajících Shazam pro rozpoznávání hudby výrazně rozrostl. Zatímco v roce 2017 jej využívalo na 400 milionů lidí, v roce 2018 už to bylo 478 milionů lidí. Nárůst je tedy skutečně markantní a to i přesto, že se Apple pokusil některými vylepšeními “vyšachovat” konkurenční streamovací služby pro Apple Music. Na druhou stranu, ze Shazamu zmizely veškeré reklamy, což uživatelé zajisté ocenili. 

Příliv nových uživatelů se podepsal i na tom, že zisky společnosti se konečně dostaly do kladných čísel. Zatímco rok 2017 končil Shazam se ztrátou 19,4 milionů dolarů, rok 2018 pro něj skončil se ziskem 158,4 milionů dolarů. To vše se dle slov společnosti podařilo především díky prodeji duševního vlastnictví, ale i pracovníkům Shazam Media Services. Poměrně zajímavé přitom je, že právě počet pracovníků se oproti roku 2017 loni mírně snížil – konkrétně z 225 na 216. Co přesně za touto redukcí je však jasné není.

Bude velmi zajímavé sledovat, jak se Applu podaří Shazam nadále rozvíjet. Nicméně vzhledem k tomu, že služba funguje i bez větších úprav se dá předpokládat, že se do žádného zběsilého honu za vylepšeními nepustí, ale raději bude pozvolna implementovat novinky menší, zato však propracované do nejmenšího detailu. A co vy, využíváte k rozpoznávání hudby Shazam? 

Související články

Dnes nejčtenější

.