Zavřít reklamu

Zatímco uživatelé iPhonů, iPadů, Maců, Apple TV či Apple Watch se nových systémů již před pár dny či týdny dočkali, majitelé Maců na macOS Catalina stále čekají. Jeho vývoj však již dorazil do finiše, což dokládá i uvolnění GM bety, ke kterému došlo před malou chvílí. Pokud máte tedy svůj Mac zaregistrovaný jako vývojářský, neváhejte a stahujte.

Jelikož se jedná o poslední betu macOS 10.15, je prakticky jasné, že nepřináší prakticky nic jiného než opravy chyb, které rozpracovaný systém doposud sužovaly. Těch je však bohužel stále relativně dost a tak nezbývá než doufat, že se je všechny podaří Applu do té doby odstranit. V opačném případě bychom se dočkali blamáže, kterou jsme si užili třeba při vydání iOS 11. Co se týče novinek, které Catalina přináší, těch úplně mnoho není. Zajímavé je například rozdělení iTunes do samostatných aplikací, možnost zrcadlit obsah Macu na displej iPadu přes nativní funkci SideCar či ještě větší provázanost s Apple Watch, kdy k určitým úkonům stačí stisknout boční tlačítka na hodinkách a věc na Macu se rázem potvrdí.

Aktualizaci do Macu nainstalujete zcela jednoduše přes Předvolby systému, kde zvolíte položku Aktualizace softwaru. Jak už jsem však psal výše, update je dostupný pouze registrovaným vývojářům či uživatelům, kteří do svých Maců stáhli příslušné vývojářské profily. Běžní smrtelníci si budou muset na ostrou verzi Cataliny ještě počkat. Jak dlouho zatím jasné není.

Související články

Dnes nejčtenější

.