Zavřít reklamu

Ač by se mohlo zdát, zejména fanouškům jablečné společnosti, že Apple dotáhl Macbooky k dokonalosti, pořád je co zlepšovat. Konkrétně si společnost posvítila na tloušťku zařízení a shledala, že by mohl být notebook ještě o pár milimetrů nižší. Toho chce, alespoň soudě dle nového patentu, docílit pomocí nové klávesnice a inovativního mechanismu, díky němuž by součástky zabíraly méně místa. To samozřejmě zahrnuje nový koncept, jenž by nahradil současný butterfly (motýlkový) design.

Stávající podobu klávesnice Apple používá už od roku 2015, kdy byla s tehdejší generací poprvé uvedena. Uživatelé si však stěžovali na komplikace, nedostatečnou responzivitu a špatné ovládání, což jablečnou společnost donutilo udělat řadu revizí a technických vylepšení. To sice vlnu stížností na nějakou dobu uklidnilo, ale zdaleka to nevyřešilo tento nepříjemný problém. Zároveň by podle Applu mohla mechanická část klávesnice zabírat méně místa. Nyní princip funguje tak, že klávesu a obvodovou desku spojuje součástka, která je ale poměrně náročná na prostor. Proto společnost přispěchala s řešením, které by tuto nutnost eliminovalo. A to pomocí membrány, jež by se nacházela přímo na obvodové desce spolu s mechanismem zaznamenávajícím fyzický pohyb klávesy. Tím by se až dvakrát zmenšilo místo potřebné pro umístění součástky a umožnilo by část Macbooku ztenčit. Jednoduše řečeno by místo rozložení do stran byly součástky namačkány na sebe.

Co se týče samotného vedení elektřiny, obsahovaly by membrány vodivý materiál, nebo by tuto funkci zastávala obvodová deska. Zároveň by díky tomuto kroku nebyl Apple omezený na butterfly design a mohl by přijít s intuitivnějším a příjemnějším řešením. Podle znění patentu by společnost mohla sáhnout po tvaru nůžek, a nahradit tak nedostačující stávající vzhled. Zda Apple tento návrh využije je otázkou budoucnosti, ale momentální mechanismus klávesnice u Macbooku by si již nějakou menší či větší obměnu zasloužil. Přece jen, i přes sérií revizí a vylepšení jsou s klávesnicemi stále problémy a uživatelé si stěžují i na jistou nepraktičnost.

Související články

Dnes nejčtenější

.