Zavřít reklamu

Motýlkové klávesnice MacBooků, na které začal Apple spoléhat již před několika lety, jsou uživateli vnímány za obrovský přešlap. Nikoliv však proto, že by se na nich například špatně psalo, je kvůli jejich velmi vysoké poruchovosti. Stačí totiž prakticky jen to, aby se pod ně dostalo nepatrné množství nečistot a problém je rázem na světě. Jednotlivé klávesy přestávají reagovat a uživateli tak nezbude nic jiného než svůj Mac odnést do servisu, kde je spolu s klávesnicí vyměněno i celé horní šasi. Jak se však zdá, kritiku Apple vyslyšel a laptopy s novým typem klávesnice má již naplánované.

Prvním MacBookem, který se dočká nového typu klávesnice, má být podle čerstvé zprávy analytika Ming-Chi Kua 16” MacBook Pro plánovaný na podzim letošního roku. Jednat by se konkrétně mělo o mírně upravenou nůžkovou klávesnici, která by v sobě měla kombinovat i některé prvky motýlkové. Ve výsledku by se tak neměl snížit uživatelský komfort při jejím používání, ale zároveň by měla její odolnost raketově povyskočit.  To přivítají jak samotní uživatelé, tak i Apple, jehož servisy nebudou zahlceny kvůli výměnným programům tohoto komponentu. 

16” MacBook Pro se však bude pyšnit prvenstvím pro jediný laptop Applu osazený novým typem klávesnice poměrně krátko. Hned v příštím roce jej totiž mají následovat veškeré ostatní MacBooky v nabídce Applu – tedy modely Air a Pro, popřípadě oživený 12” MacBook. Přesný termín příchodu takto vylepšených strojů sice známý není, pokud se však bude Apple držet svého standardního scénáře vydávání MacBooků, dočkáme se jich velmi pravděpodobně v říjnu. Nedá se totiž úplně předpokládat, že by nový typ klávesnice, který bude jednou z největších novinek MacBooků za poslední roky, Apple představil stroze skrze tiskovou zprávu. 

Nezbývá tedy než doufat, že se Apple novou klávesnicí trefí do černého a její životnost se rapidně prodlouží. V tuto chvíli je to totiž právě její špatná výdrž, která mnohé jablíčkáře odrazuje od pořízení nového Macu. Přeci jen, stroj za mnohdy vyšší desítky tisíc by po pár měsících používání kvůli troše nečistot pod klávesnicí putovat do servisu rozhodně neměl. 

Související články

Dnes nejčtenější

.