Zavřít reklamu

Spolu s tím, jak se nové iPhony dostávají ke stále většímu počtu novopečených majitelů, můžeme vidět čím dál více výsledků práce jejich vylepšeného fotoaparátu. Jeho součástí je v případě iPhonu 11 Pro Max také ultra širokoúhlý objektiv – záběry z něj vám představíme v našem dnešním článku.

Tentokrát se jedná o dílo filmaře Matea Bertoliho, který svůj iPhone 11 Pro Max vzal na výlet do národního parku Sequoia, aby zde vyzkoušel jeho zbrusu nový trojitý fotoaparát – podle jeho slov se k otestování nejlépe hodí obrovské vzrostlé stromy, které se v parku nacházejí. Jednou z hlavních věcí, které si Bertoli všiml, je výrazně nižší výskyt šumu, vylepšení rozšířeného dynamického rozsahu ve srovnání s předchozími modely, nebo to, jak si fotoaparát nového iPhonu umí poradit s různými světelnými podmínkami. Výsledné fotografie působí podle Bertoliho nyní mnohem přirozeněji.

Zapůsobila na něj ale také stabilizace obrazu, díky které nemusel vůbec použít stativ a všechna svá videa pořídil jednoduše „z ruky“. Stativ nebyl podle Bertoliho zapotřebí dokonce ani v případě záběrů z ultra širokoúhlého objektivu, který nemá vlastní optickou stabilizaci a musí se spoléhat na tu softwarovou. „Stabilizace je naprosto neuvěřitelná a myslím si, že jsem se dostal do bodu, kdy už vůbec nepotřebuji gimbal,“ nešetří Bertoli chválou.

„Pro začátek: ultra širokoúhlý fotoaparát není vůbec ostrý,“ pokračuje Bertoli v popisu svých poznatků. „A to je důvod, proč jsem si ho tolik oblíbil. Dospěli jsme do bodu, kdy jsou senzory tak dobré, že snímek je obvykle extra ostrý a jasný, obzvlášť při natáčení ve 4K,“ pochvaluje si filmař, a dodává, že nakonec tento typ objektivu používal po většinu času. Ostatní dva objektivy jsou naopak podle jeho názoru až příliš ostré. „Ultra širokoúhlý objektiv ale ‚vyrábí‘ mnohem více šumu při focení za horšího světla, v takových situacích ho tedy nedoporučuji,“ podotýká Bertoli. Bertoli dále upřesňuje, že k pořízení záběrů využil nativní aplikaci Fotoaparát ve svém iPhonu 11 Pro Max a natáčel ve 4K při 60 fps, video následně upravil v programu DaVinci Resolve 16.

Související články

Dnes nejčtenější

.