Zavřít reklamu

Apple každý rok posouvá hranice výkonu telefonů na novou úroveň a ani letošek nebyl v tomto ohledu jiný. Už při představení iPhonů 11 a 11 Pro se netajil tím, že jejich procesor A13 Bionic by měl být tím nejvýkonnějším, který kdy byl ve smartphonech použit, což nyní potvrzují první výkonnostní testy přes aplikaci Geekbench, které provedli zahraniční recenzenti.

Z testů vyplývá, že všechny nové iPhony v testu na jedno jádro dostávají na skóre přes 5400 bodů a v testu na více jader získávají zhruba kolem 13800 bodů. V obou případech se jedná o skutečně velmi dobré výsledky, které nejlépe dokazují porovnání s jinými smartphony. Například takový iPhone XS, který se v loňském roce stal též dle benchmarku Geekbench 4 nejvýkonnějším smartphonem světa a držel se na trůnu až doposud, se dostává na skóre kolem 4800 bodů na jedno jádro a 11300 bodů na více jader. Kdybychom pak chtěli porovnávat nové iPhony třeba se Samsungem Galaxy Note 10 + , zjistili bychom že ten se v testu na více jader dostal na skóre 11 210, což je zhruba stejná hodnota, kterou nabízí i OnePlus 7 Pro. V případě Samsungu Galaxy S10 + se pak dostáváme zhruba ještě o 500 bodů na multicore test níž – tedy na něco kolem 10700 bodů. Je však potřeba brát v potaz to, že benchmarky za zcela dokonalé ukazatele výkonu telefonu považovat nelze a porovnání skóre iOS a Android zařízení jakbysmet. Určitý obrázek na výkon nám však tyto testy poskytnou.

Velmi zajímavé je, že se Apple letos nevydal ve stejných šlépějích jako vloni u iPhonů XS a XR z hlediska rozdílných RAM pamětí a do všech nových iPhonů napěchoval 4 GB moduly. Díky tomu by tak měly dosahovat víceméně stejného výkonu za všech situací, což je minimálně pro zájemce o iPhone 11 naprosto skvělá zpráva. Pokud totiž přenesou přes srdce kompromisy ve formě horšího displeje, hliníkového rámečku či dvojitého namísto trojitého fotoaparátu, dostanou telefon stejně výkonný jako je iPhone 11 Pro, avšak o téměř třetinu levněji, což je zkrátka lákavé. Na přesná prodejní čísla si ale budeme muset ještě pár dní či týdnů počkat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.