Zavřít reklamu

Je to již pár dní, co se na pulty obchodů dostaly iPhony 11 a uživatelé po celém světě začínají objevovat nové funkce, které si pro nás Apple připravil. Konec konců, kromě nového dvojitého fotoaparátu toho iPhone 11 nabízí víc než dost, ať už po designové, nebo technické stránce. Přesto je tu jedna neplánovaná a dosud nikým neobjevená funkce, jež možná unikla i samotné jablečné společnosti.

Řeč je o svícení televonu ve tmě či za šera. Nemáme ale na mysli klasickou svítilnu, ale svícení celé zadní strany telefonu – zejména pak okrajů. Nezvyklý úkaz na video zachytil uživatel, který se v noci pokusil zapnout baterku. Kromě světla vycházejícího ze svítilny totiž objevil také pozoruhodný úkaz, jenž možná překvapil dokonce i samotný Apple. Efekt sice vypadá vcelku stylově, ale nejspíše vůbec nebyl plánovaný. Záda telefonu jsou totiž vyrobena z jediného kusu skla, které obepíná také fotoaparát a svítilnu. Iluzi světélkujícího iPhonu může vyvolávat odraz světla, jenž vychází z baterky a následně se rozlévá a odráží po celém obvodu zadní strany, tedy nejen přímo před sebe. Vychytávka se zároveň týká pouze telefonů červené a zelené barvy, u ostatních modelů uživatelé tento úkaz nezaznamenali.

Objevitel se pochopitelně s nálezem pochlubil na redditu a mnozí uživatelé ho rychle následovali. Vypadá to, že stejného efektu lze docílit také na iPhonu 11 Pro a Pro Max, ale s mnohem nižší intenzitou. Zatímco levnější model je vyroben z lesklého skla, prémiové modely se dočkaly matné úpravy, která může odraz světla tlumit. V každém případě se jedná o zajímavý a neméně stylový efekt, který si můžete sami vyzkoušet. Stačí vám k tomu tma či šero, zapnutí svítilny telefonu a zvýšení jasu na maximum. Uvidíme, zda se k celé věci Apple nějak vyjádří, nebo nechá uživatele experimentovat a objevovat další skryté, neplánované funkce.

Související články

Dnes nejčtenější

.