Zavřít reklamu

Spekulace týkající se Applu kolují internetem téměř bez ustání, ale v posledních týdnech se konverzace točily minimálně v zahraničí dost okolo jedné věci – iMessage. Ty sice jablečná společnost pochopitelně rušit nechce, ale na internetu (zejména pak na sociálních sítích) panovaly v posledních dnech ničím nepodložené obavy, že ukončí podporu her a aplikací, jež s platformou souvisí. To některé fanoušky rozhořčilo a na sociálních sítích se začaly vést živé debaty o tom, zda to Apple myslí vážně, nebo se jedná jen o planý poplach.

Společnost nikde a nikdy netvrdila, že chce podporu aplikací ukončit. Těžko tedy skutečně říci, kde tento hoax vznikl I přes své stáří totiž iMessage využívá velké procento zákazníků, především z důvodu rychlých zpráv zdarma po internetu či možnosti zahrát si s kamarádem kdykoliv nějakou online hříčku. Přímo uvnitř aplikace můžete využít například aplikaci GamePigeon stažitelnou z iMessage, která nabízí až 20 různých titulů, jenž si díky své nenáročné povaze spustíte de facto rovnou v chatu. V každém případě se fanoušci obávali, že o své oblíbené hry přijdou a Apple velké části iMessage brzy zatne tipec. Hlavní pravidlo internetu ale zní „nevěřte všemu, co se píše online“, a v tomto případě to platí dvojnásob. Dokonce spousta lidí tvrdila, že k této smutné novince dojde 25. září, tedy v den, který je naprosto vycucaný z prstu, jelikož se nepočítá s ničím, co by se mělo v tento den ve světe Applu přihodit.

Apple tedy rozhodně nemá v úmyslu jakkoliv iMessage měnit a už vůbec ne ukončovat podporu platformy. S ní se počítá také v iOS 13, kde ji uživatelé testují a dokonce drobná vylepšení. Otázkou však je, zda mnozí milovníci aplikací pro iMessage, zejména pak výše zmíněného GamePigeonu, nepřejdou na jiná řešení typu Apple Arcade, které sice přes iMessage fungovat nebude, avšak nabídne dle všeho úchvatné multiplayery. Ta má za cíl sjednotit nové hry pod jednou střechou a nabídnout zážitek z jednoduchých hříček, aniž byste museli platit za každou hru zvlášť. Rozhodně to však neznamená, že by obě platformy nemohly existovat současně. Pro jablečnou společnost se naopak jedná o další zdroj příjmů, který může využít k dalšímu financování a podpoře stávajících platforem.

Související články

Dnes nejčtenější

.