Zavřít reklamu

Společnost Microsoft vypustila do světa hrstku nových funkcí pro svou aplikaci Skype ve verzi pro iOS i Mac. Skype nově nabízí například podporu konceptů zpráv, záložek a řadu dalších novinek.

Microsoft na svém blogu upřesňuje, že nové funkce mají za úkol především zvýšit produktivitu při odesílání zpráv. Díky funkci konceptů se vám může snadno uložit kterákoliv rozepsaná zpráva a vy se k ní můžete kdykoliv vrátit. „Jakákoliv zpráva, kterou jste napsali ale neodeslali, je uložena v odpovídající konverzaci a označena jako koncept, takže ji můžete snadno rozeznat, dokončit a odeslat později. Zprávy, uložené jako koncept, jsou dokonce k dispozici i v případě, že aplikaci Skype opustíte a znovu se k ní vrátíte,“ uvádí Microsoft.

Mezi další nové funkce v aplikaci Skype patří podpora záložek ve zprávách. Díky ní si můžete okamžitě a snadno uložit konkrétní zprávu, obsahující důležité informace, a snadno ji opět kdykoliv najít – stačí jen klepnout na možnost přidání záložky. Vylepšení se dočkalo i zasílání mediálních souborů přes Skype, kde si nyní před odesláním konkrétní přílohy můžete zobrazit její náhled. „Jakmile vyberete média a soubory ke sdílení, zobrazí se v panelu zprávy, takže se můžete ujistit, že se opravdu jedná o to, co chcete sdílet s vaším kontaktem.

Omylem přidané soubory můžete přímo v panelu odstranit, stejně jako přidat nové,“ stojí v příspěvku na blogu Microsoftu. Skype byl nově také obohacen o možnost zobrazení více obrázků či videí ve vlákně – v historii chatu naleznete přehledné album se všemi obsaženými fotografiemi. Skype ve verzi pro Mac se pak dočkal ještě jedné specifické funkce. Jedná se o možnost rozdělení okna, kdy do jedné části můžete umístit seznam kontaktů a do druhé konverzace. Majitelé počítačů s operačním systémem Windows 10 si tuto funkci mohou užívat již delší dobu.

Související články

Dnes nejčtenější

.