Zavřít reklamu

Sdílení obrazovky je funkce, kterou důvěrně znají a využívají zejména uživatelé desktopových verzí aplikací, jako je Skype. Tato funkce je hojně využívána například v případech, kdy je druhé straně potřeba vysvětlit konkrétní operaci v počítači nebo třeba zacházení s nějakou specifickou aplikací. Nyní tuto možnost mají i majitelé iPhonů a iPadů – jedinými podmínkami je vlastnictví zařízení s operačním systémem iOS 12 a novějším a pochopitelně také upgrade na nejnovější verzi Skypu pro iOS.

Aplikace Skype s podporou funkce sdílení obrazovky vyšla tento týden pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS i Android. Podle vyjádření společnost Microsoft má tento užitečný nástroj pomoci nejenom při již zmíněné instruktáži ohledně zacházení s novým zařízením nebo neznámou aplikací, využít ji lze ale například také při online nakupování s přáteli a pro řadu dalších účelů.

Aplikace Skype pro počítače nabízí funkci sdílení obsahu obrazovky již delší dobu, majitelé chytrých mobilních zařízení po ní ale dosud neúspěšně volali. Po úspěšném beta testování, které probíhalo počátkem letošního roku, se funkce konečně dostala také do oficiálního upgradu oblíbené aplikace pro komunikaci. Nejedná se ale o jedinou novinku, o kterou Microsoft obohatil nejnovější verzi Skypu pro iOS. Tou další je možnost skutečně nerušených videohovorů poté, co dvojitým poklepáním na displej odstraníte z obrazovky veškeré ovládací prvky. Zpět je vrátíte jednoduchým klepnutím. Sdílení obrazovky v aplikaci Skype pro iOS aktivujete v průběhu hovoru klepnutím na ikonku tří teček v pravém dolním rohu obrazovky a výběrem dané funkce. Skype pro iPhone stáhnete klasicky v App Store.

skype

Dnes nejčtenější

Další články