Zavřít reklamu

Pokud využíváte Skype ke skupinovým audio či video hovorům, do kterých se zapojuje skutečně velké množství uživatelů, máme pro vás skvělou zprávu. Microsoft se totiž rozhodl tuto funkci u svého komunikačního softwaru výrazně vylepšit a to zdvojnásobením kapacity uživatelů, kteří se mohou do hovoru připojit. Strčil tak bez problému do kapsy i FaceTime od Applu. 

Ještě donedávna bylo možné ve skupinových konverzacích na Skype propojit maximálně 25 účastníků. Microsoftu se však zdál tento počet nízký a proto se mu podařil rozšířit rovnou na dvojnásobek – tedy 50 uživatelů. Rozhraní skupinových hovorů pak ještě mírně poupravil, díky čemuž bude připojení se k velkému skupinovému hovoru velmi jednoduché a hlavně nenápadné. Na nově příchozího uživatele totiž upozorní jen nenápadný tón, díky čemuž nebude probíhající konverzace ničím rušena. Další prvky v rozhraní – tedy například tlačítka pro ztlumení mikrofonu či kamery – zůstanou samozřejmě zachovány. 

Skypu se tak podařilo o celých 18 účastníků překonat FaceTime od Applu, který umožňuje hromadné hovory maximálně pro 32 lidí. Ani pro Apple by však nemuselo být rozšíření počtu nikterak složité a je tedy možné, že se jej v budoucnu dočkáme. Otázkou ale je, zda je vůbec takto obrovský skupinový hovor ještě vůbec využitelný pro běžný či pracovní život. 

Microsoft tak u svého Skypu znovu ukazuje, že jej v žádném případě nepovažuje za mrtvý. Přestože je již jeho největší sláva ta tam, stále se těší solidnímu počtu uživatelů, kteří dostávají v poslední době od vývojářů velmi zajímavá vylepšení, díky kterým je využívání Skypu ještě příjemnější. A co vy, jedete stále na Skypu? 

skype

Související články

Dnes nejčtenější