Zavřít reklamu

Když se rozhodnete pro založení firmy, tak vás ve většině případech zajímá jen jedna jediná věc – zisk. To samozřejmě platí po celém světě a platí to i v případě kalifornského giganta. Když už však ale patříte mezi jednu z nejhodnotnějších společností světa, tak je vcelku jasné, že peněz má celá společnost dostatek. Proto se rozhodně nebojí tyto peníze investovat na dobrou věc. Občas jablečná společnost vytvoří vlastní projekt, kterým je prospěšná celému světu, jindy se zase podílí na věcech, se kterými toho nemá moc společného. Pojďme se tedy společně podívat na sedm důvodů, proč je Apple prospěšný pro celý svět.

Podílí se na velkých věcech

Souvisejíci

Apple se na celém světě podílí na opravdu velkých věcech, které mají pozitivní dopad na celou planetu. Minulý rok se například Apple rozhodl pro podporu fondu Malala, který má za úkol podporu dívčího vzdělávání. Kalifornský gigant tak zvýšil povědomí o fondu Malala, a také ho samozřejmě zasponzoroval nemalými finančními částkami. Skvělých příkladem je také spolupráce s Product(RED). Pokud se rozhodnete pro zakoupení červeného jablečného zařízení, tak automaticky přispíváte na výzkum a léčení HIV a AIDS po celém světě. Apple spolupracuje s Product(RED) již dvanáct let a za tu dobu se mu podařilo vybrat přes 200 miliónů dolarů.

Investuje do udržitelnosti

Pro Apple je také velice důležitá udržitelnost a rozhodně to jde vidět. Jablečná společnost byla minulý rok vyhodnocena jako jedna z „nejzelenějších“ firem v historii. Apple se tak stará o to, aby byla celá společnost ekologická. Své produkty balí do udržitelných a recyklovatelných balení, dále se například snaží využívat obnovitelnou energii – viz využití solárních panelů v Apple Parku. Všechno tohle vidí i obyčejný člověk a není třeba vést žádné zbytečné výzkumy o tom, že je Apple doopravdy ekologický.

Nespekuluje ale jedná

Souvisejíci

Mezitím, co většina společností spekuluje a vede dlouhé debaty o tom „co by kdyby“, tak Apple prostě a jednoduše jedná. Vzpomeňme si například na útok ve městě Charlottesville ve Virginii. Zde v roce 2017 najel muž do davu protestujících lidí, kdy zranil 19 lidí a jednoho člověk usmrtil. Apple ihned začal konat a přislíbil dva milióny dolarů k boji proti nenávisti a rasismu. Uživatelé jablečné společnosti navíc v některých případech mohou jednoduchým způsobem přispívat na různé charity či na důsledky přírodních katastrof. Například v roce 2016 Apple spustil program pro přispívání americkému Červenému kříži kvůli ničivým povodním v Louisianě. A rozhodně se nejedná o jediný případ.

Bezpečnost na prvním místě

Souvisejíci

Apple to s bezpečností svých uživatelů myslí naprosto vážně. Nespolupracuje s FBI, neposkytuje přístup do uzamčeného zařízení, a také nemá žádná zadní vrátka, pomocí kterých by se mohl kdokoliv dostat do zařízení. Všechno tohle má za výsledek to, že ekosystém Applu je jeden z nejbezpečnějších na světě. Jablečná společnost se navíc snaží o prosazení některých zákonů, které mohou zlepšit bezpečnost po celém světě. Tim Cook se nejednou usiloval o nasazení zákonu, který by chránil soukromí ve Spojených státech – něco, jako GDPR v Evropě. Podívejte se například na společnost Facebook – ta by se o tohle nikdy nesnažila.

Vyzdvihuje lidská práva

Kalifornský gigant se snaží prosadit to, že lidé na planetě jsou si rovni. Ku příkladu se Tim Cook vyjádřil k odmítnutí přijmutí imigrantů z muslimských zemí, a také projevil svůj názor ohledně nelidských požadavků na překročení hranic. Zároveň je Apple znám podporou komunity LGBTQ. V roce 2017 bojoval za podporu transgender studentů, dále se například Tim Cook rozmluvil o zákonech, které povolují diskriminaci na základě náboženské svobody. Známé jsou také speciální produkty Pride, například řemínky.

Podporuje stará zařízení

Souvisejíci

Několik let zpět byla jablečná společnost nařknuta z toho, že zpomaluje starší zařízení. Nakonec se ukázalo, že tak Apple činil kvůli možnému vypínání zařízení při používání, a hlavně aby šetřil baterie. Pokud se na tuto kauzu podíváte blíže, tak zjistíte, že Apple rozhodně nemá důvod svá starší zařízení zpomalovat. Nabízí různé programy pro zařízení se špatnými komponenty, u kterých je vyměňuje naprosto zdarma. Dále svými novými operačními systémy podporuje i několik generací staré zařízení a v případě vyřazení se stará o správnou recyklaci.

Vychovává další generace

Souvisejíci

Apple si stojí za svou myšlenkou, že programování je by mělo být naprosto přirozenou věcí, kterou by měl umět naprosto každý. Jablečná společnost se však opět nesnaží jen o to, aby si tohle tvrzení lidé zapamatovali, ale snaží se také o to, aby jej proměnilo v realitu. Kalifornský gigant se tak snaží svými programy a platformami vyučovat v programování nejen děti. Nejvíce se samozřejmě zaměřuje na svůj vlastní programovací jazyk Swift, avšak všechny tyto zkušenosti lze samozřejmě promítnout i v dalších jazycích. Jeden z těchto programů se nazývá Everyone Can Code. Myšlenku toho, že programovat zvládne naprosto každý, se snaží Apple prosadit i ve školách.

Související články

Dnes nejčtenější

.