Zavřít reklamu

Není nutné zmiňovat, že reklamy jsou tvořené především za účelem vydělat peníze na daném produktu, a to pokud možno za co nejnižší náklady. Nejinak je tomu i u Applu, který si sice dává na svých upoutávkách záležet a vždy jsou řemeslně zpracované a mnohdy dokáží inspirovat, ale přesto se stále v jádru jedná o pouhou reklamu. Tentokrát tu však máme příběh hudebníka, jemuž krátký spot od jablečné společnosti přinesl nejen vysokou částku za poskytnutí licence, ale také ho motivoval k další tvorbě.

Před nedávnou dobou jsme informovali o reklamě na Face ID, díky níž si můžete svůj telefon jednoduše odemknout obličejem. Ta je jednak bezpečná, ale i velmi přívětivá na používání, což Apple dokazuje krátkou povedenou reklamou, kde se ležící muž jen lehce nadzvedne, podívá se na telefon a ten se sám odemkne. V klipu je využita část skladby Nice z roku 2016, za níž stojí DJ Dennis White, také známý jako Latroit. Ten v době vydání písně vůbec netušil, že bude mít takový úspěch, protože jeho počiny byly sice kvalitní, ale rozhodně se neřadily mezi nejposlouchanější skladby světa.

O to více Dennise překvapilo, když ho letos Apple oslovil s nabídkou spolupráce. Tu samozřejmě vřele přijal, aniž by vůbec věděl, k čemu bude jeho píseň využita. Podle rozhovoru s plátkem Variety se DJ dozvěděl výsledek nečekaně až po oficiálním odvysílání reklamy, na kterou mu přišel odkaz do e-mailu. Dle jeho slov se jednalo o velmi hodnotné ocenění a potěšilo ho, že o něj jeví zájem také technologické společnosti. Zároveň ho Apple namotivoval k jeho další práci, která dostala po využití jedné jeho skladby jablečnou společností zcela nový rozměr. Ve konečném výsledku tak reklama neposloužila jen svému účelu, ale udělala radost také někomu jinému. Snad se toho Apple bude držet a osloví další talentované a nadějné hudebníky.

Související články

Dnes nejčtenější

.