Zavřít reklamu

Testování beta verzí operačních systémů Applu se stalo v posledních letech velmi oblíbenou kratochvílí nejednoho jablíčkáře a to i přesto, že se kvůli němu může dostat do určitých problémů způsobených chybami právě v systémech. Ty se zpravidla projevují přímo na zařízení, na kterém jsou nainstalovány, avšak zřídka mohou poznamenat i zařízení, se kterým mají zdánlivě společného jen relativně málo. Právě to se děje i nyní mnohým majitelům Apple Watch. 

Problémy s jablečnými hodinkami vám nemusí způsobit jen instalace vývojářské bety watchOS 6, ale také instalace páté vývojářské bety či čtvrté veřejné bety iOS 13. Vyplývá to alespoň z příspěvků mnoha jablíčkářů na diskuzní síti Reddit, kteří si po instalaci nových bet iOS začali všímat výrazně kratší výdrže Apple Watch s watchOS 5. Ta se totiž v mnoha případech dostanou třeba jen na pět hodin a to při úkonech, které dříve hodinky “vyšťavilo” za den či dokonce několik dní.  

V tuto chvíli není zcela jasné, co přesně kratší výdrž u hodinek připojených k iPhonu s nejnovějšími betami iOS 13 způsobuje. Problémy se totiž netýkají všech majitelů Apple Watch a ti, kteří problémy pociťují mají různé modely hodinek. Největší problémy mají majitelé Apple Watch Series 4, avšak postiženi problémy jsou i vlastníci Apple Watch Series 3 a starších. Shoda pak nepanuje ani v telefonech, na kterých jsou bety nainstalované. Nicméně je velmi pravděpodobné, že zhoršenou výdrž způsobuje komunikace mezi hodinkami a iPhonem na pozadí, která může být v extrémní míře velmi energeticky náročná. Jinými slovy – iPhone si s Apple Watch vyměňuje kvůli správné funkčnosti daleko větší objemy informací než je obvyklé a to možná i mnohem častěji, což už tak relativně slabou baterii hodinek vysiluje ještě více. 

Řešení neexistuje

Pokud se s problémy s výdrží nyní potýkáte i vy, máme pro vás špatnou zprávu. Vzhledem k tomu, že přesná příčina zatím známá není, je prakticky nemožná i jakákoliv oprava. Nejúčinnějším řešením je návrat z bety na nejnovější verzi iOS 12, který problém 100% vyřeší. Vývojáři testující watchOS 6 pak radí zkušenějším a především pak odvážnějším jablíčkářům přechod z watchOS 5 na watchOS 6, který problém nesužuje. Toto řešení bychom vám však my příliš nedoporučovali, jelikož se z watchOS 6 již nedá vrátit na starší verzi operačního systému a tudíž budete muset přetrpět veškeré chyby až do vydání ostré verze. Pokud by se pak v betě objevila chyba, která by hodinky zcela vyřadila z provozu, nebudete mít jinou možnost než je odnést do specializovaných servisů a tam je nechat odborníky “oživit”. Nejschůdnějším řešením v případě zhoršené výdrže je tak čekat a doufat, že Apple vydá další betu již velmi brzy a problémy s ní vymýtí. Vzhledem k tomu, že jsme se bet dočkali teprve minulý týden je ale více než pravděpodobné, že další přijdou na řadu až v týdnu následujícím. 

Dnes nejčtenější

.