Zavřít reklamu

Apple Watch
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
 Po včerajšom oficiálnom predstavení detailných informácií, dostupnosti a cien Apple Watch sa začali objavovať rôzne názory na tento úplne nový produkt z dieľne kalifornského giganta Apple. Veľa ľudí si myslí, že Apple Watch budú len pre lepšie platenú klientelu a že budú nepotrebným doplnkom k samotnému iPhone. Nezabúdajme však, že podobné názory sa pred pár rokmi viedli aj voči iPadu.

To čo môže stáť za týmito pochybnosťami je celkom jednoduchá vec. Každý kto sledoval včerajšiu keynote si mohol istotne všimnúť, že Applu sa nepodarilo tak celkom presne vysvetliť na čo budú Apple Watch pre zákazníka dobré. Polovica keynote, ktorá mala byť zameraná na tieto smart hodinky pritom ukazovala len ich aplikácie a to, že si pomocou nich budete môcť nakresliť kvietok alebo poslať mačičku.

Ak by Apple ukázal ich využitie podobným štýlom ako to urobil v roku 2010 Steve Jobs pri predstavení iPadu, možno by sme dnes na fórach mohli čítať omnoho prívetivejšie komentáre k týmto hodinkám. Avšak málo kto si uvedomuje, že Apple týmto produktom spôsobil sčasti aj revolúciu. Už dnes je totiž možné odomnkúť pomocou Apple Watch garáž, zaplatiť v obchode pomocou Apple Pay alebo mnoho iných zaujímavých funkcií. Ak by sa Apple podarilo vytvoriť celý ekosystém založený priamo na týchto hodinkách tak by sme s nimi mohli robiť veci ako napríklad štartovanie auta, odomykanie zámkov v domácnosti či mnoho iných veľmi zaujímavých funkcií.

Preto si myslím, že najväčším faktorom, ktorý bude ovplyvňovať predaje týchto hodiniek budú práve zákazníci, ktorí im proste nebudú dôverovať natoľko aby si ich kúpili a budú si o nich myslieť, že sú nepotrebným a hlavne predraženým príslušenstvom k iPhone, ktoré svojou cenou hravo dorovná tento smartfón alebo kľudne aj auto. Avšak podľa môjho názoru by zákazníci mali dať určite šancu tomuto produktu presne tak ako to urobili pri iPade, ktorý od tej doby nepretržite kraľuje segmentu s tabletmi. Treba však zmieniť, že iPad rovnako tak ako Apple Watch nezakladal svoj segment, no aspoň v jeho prípade sa stalo to, že ho úplne ovládol. Na odpoveď či podobný osud postihne aj tieto smart hodinky si budeme musieť ešte taký rok alebo dva počkať.

Apple Watch
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější