Zavřít reklamu

Žádné elektronické zařízení není stoprocentně dokonalé – a chytré hodinky od Applu v tomto směru bohužel netvoří žádnou výjimku. U Apple Watch se může v průběhu jejich používání vyskytnout celá řada různých problémů, my si ale v dnešním článku popíšeme pět nejčastějších, a vysvětlíme si také, jak se jich zbavit.

Displej Apple Watch se při zvednutí zápěstí nerozsvítí

Jednou z funkcí Apple Watch je automatické rozsvícení displeje hodinek pokaždé, když zvednete zápěstí. Někdy se ale může stát, že tato funkce přestane fungovat, a pro rozsvícení displeje na něj musíte klepnout prstem nebo pootočit digitální korunkou. Pro tento problém existuje několik možných řešení. Jedním z nich je jednoduchá kontrola, zda na svých Apple Watch nemáte aktivovaný režim Kino, při kterém je tato funkce deaktivována. Potažením spodní části displeje směrem nahoru aktivujte Ovládací centrum a zkontrolujte stav režimu Kino. Funkce rozsvícení displeje při zvednutí zápěstí se deaktivuje také při zapnutém režimu Nerušit. Může se také stát, že jste funkci zvednutí zápěstí v minulosti deaktivovali a zapomněli na to. Pro opětovnou aktivaci spusťte na svých hodinkách Nastavení, klepněte na Obecné -> Probudit obrazovku a aktivujte funkci Probudit zvednutím zápěstí.

Na Apple Watch nefunguje volání

Jednou z hlavních funkcí Apple Watch je možnost provádění a přijímání telefonních hovorů, aniž byste z kapsy nebo z tašky museli vytahovat svůj iPhone. S pomocí Siri můžete zavolat komukoliv z vašich kontaktů a komunikovat s ním přímo prostřednictvím hodinek. Co ale dělat, když vám telefonní hovory na Apple Watch přestanou z jakéhokoliv důvodu fungovat? Ze všeho nejprve se ujistěte, že máte na svých hodinkách i na spárovaném iPhonu aktuální operační systém. Pokud nezabere aktualizace operačního systému, zkuste obě zařízení vypnout a znovu zapnout. V případě, že ani staré dobré „vypnout a znovu zapnout“ nezabere, zkuste dočasně zrušit párování Apple Watch s vaším iPhonem. Na iPhonu spusťte aplikaci Watch, vlevo nahoře klepněte na Všechny hodinky a poté vyberte hodinky, u kterých chcete zrušit spárování. Klepněte na Zrušit spárování Apple Watch.

Apple Watch běží pomalu

Nikdo z nás určitě nechce, aby naše chytrá zařízení běžela příliš pomalu. Pokud vaše Apple Watch běží pomaleji než obvykle, zkuste nejprve promazat obsah, který nepotřebujete – mediální soubory, aplikace nebo hudbu. Můžete také zkusit starý dobrý restart hodinek. Někdy mohou Apple Watch běžet pomaleji krátce po aktualizaci operačního systému – v takovém případě vám zkrátka nezbyde nic jiného než počkat. Další tipy na zrychlení Apple Watch si můžete přečíst na stránkách našeho sesterského magazínu.

Na Apple Watch nefunguje fitness sledování

Apple Watch jsou také skvělým nástrojem ke sledování vaší pohybové aktivity. Pokud jste zvyklí sledovat své cvičení přes Apple Watch, a najednou vám tato funkce začne selhávat, nejedná se o nic příjemného. Na spárovaném iPhonu spusťte aplikaci Watch a zajeďte níže, kde klepnete na Soukromí – zde se ujistěte, že máte aktivovanou funkci Sledování kondice. Můžete také zkusit resetovat kalibrační data kondice klepnutím na příslušný nadpis pod sekcí Sledování kondice.

Apple Watch se nemohou připojit k iPhonu

Dalším z problémů, které vás mohou potkat coby majitele Apple Watch, je jejich neschopnost připojit se ke spárovanému telefonu. Také v tomto případě vám můžeme zpočátku doporučit standardní vypnutí a opětovné zapnutí Apple Watch i telefonu. Ujistěte se také, že na svém iPhonu máte zapnuté Bluetooth připojení, a že je software na obou vašich zařízeních aktuální. Pokud by žádný z těchto postupů nezabral, můžete vyzkoušet zrušení párování, které popisujeme v tomto článku o něco výše.

Související články

Dnes nejčtenější

.