Zavřít reklamu

Od představení nové generace Apple Watch nás dělí v podstatě už jen pár týdnů. Stejně jako každý rok má jistě každý z nás představu, jaké funkce by letošní nový model mohl nabídnout. Co by Apple Watch Series 5 mohly nabídnout?

Podpora Qi protokolu pro bezdrátové nabíjení

Apple Watch se sice nabíjejí bezdrátově, neděje se tak ale s využitím Qi standardu. V praxi to znamená mimo jiné například to, že hodinky nejsou kompatibilní se všemi Qi nabíječkami a doplňky. Změna v tomto směru by mohla přijít s letošním příchodem Apple Watch Series 5, čemuž  nahrávají i spekulace o tom, že by Apple u svých letošních iPhonů mohl zavést možnost obousměrného bezdrátového nabíjení. Nabíjení hodinek pomocí klasických bezdrátových nabíječek by bylo rozhodně skvělé, jelikož neustálé tahání nabíjecího magnetického kabelu s sebou není nic příjemného.

Keramický rámeček

Po stránce designu by se Apple Watch Series 5 neměly od svého loňského předchůdce příliš výrazně lišit, Apple by ale mohl přidat i keramickou konstrukci, která zrovna u Apple Watch Series  4 chyběla. Možnost opětovného zavedení keramické varianty potvrdil letos v únoru i analytik Ming-Chi Kuo.

Lepší životnost baterie

Vylepšená životnost baterie patří mezi nejčastější požadavky uživatelů bez ohledu na to, o jaké zařízení se jedná. Pokud by Apple zlepšil životnost baterie u svých chytrých hodinek, odpadla by možná nutnost každodenního – nebo každonočního – nabíjení, bez něhož se většina aktivních uživatelů neobjede.

Fotoparát a lepší řemínek

Apple Watch nikdy nedisponovaly vlastním fotoaparátem, bylo je ale možné použít jako dálkové ovládání k fotoaparátu jiného Apple zařízení. Letos se ale objevil patent, popisující fotoaparát coby součást řemínku Apple Watch. Jeho realizace je však ve hvězdách, protože nejen u společnosti Apple to zkrátka chodí tak, že registrace patentu neznamená jeho automatické uplatnění v praxi. Na druhou stranu, o chytrých řemíncích se spekuluje již velmi dlouho a právě implementace fotoaparátu by byla svým způsobem velmi logickou cestou – tím spíš, pokud se Apple chystá své hodinky ještě více osamostatnit.

Další funkce pro zdraví

Apple neustále tvrdí, že Apple Watch by měly sloužit hlavně pro lidské zdraví a fitness, a potvrzuje to i funkcemi, které do svých chytrých hodinek přidává. Apple Watch Series 5 by v kombinaci s operačním systémem iOS 6 mohly v tomto směru přinést další užitečné funkce, jako je třeba možnost sledování hladiny krevního cukru.

Sledování spánku

Pro monitoring spánku existuje široká škála aplikací třetích stran i samostatných zařízení. To ale neznamená, že se Apple nepokusí vzít tuto funkci do svých vlastních rukou. Pokud navíc skutečně dojde k vylepšení životnosti baterie, které umožní uživatelům mít hodinky nasazené i přes noc, je pravděpodobné, že bude zaveden i monitoring spánku.

Vyšší nezávislost

Operační systém watchOS 6 poskytl chytrým hodinkám od Applu o něco větší autonomii v podobě vlastního App Storu a samostatných aplikací, jako je například kalkulačka. Za stoprocentní náhradu iPhonu ale Apple Watch stále ještě sloužit nemohou. To by se mohlo změnit s příchodem Apple Watch Series 5, které by Apple mohl obohatit o další funkce,  vedoucí k ještě větší nezávislosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.