Zavřít reklamu

Nacházíme se jen pár dnů, maximálně týdnů od oficiálního spuštění jablečné platební karty Apple Card. Tuto kartu kalifornský gigant vyvíjí se společností Goldman Sachs. Vzhledem k tomu, že je spuštění Apple Card na spadnutí, tak finanční ředitel společnosti Goldman Sachs, Stephen Scherr, poskytl v rámci rozhovoru s magazínem CNBC detaily, které se týkají nové karty. V rozhovoru se nachází, kolik společnost Goldman Sachs do Apple Card investovala, a také informace o potencionálním riziku, které může po spuštění karty vzniknout.

Marcus od Goldman Sachs je služba, která vám měsíčně produkuje zisk z vašich úspor. Zároveň si v rámci této služby mohou lidé ve Spojených státech půjčit peníze s minimálními úroky.

Goldman Sachs investoval tento rok 275 miliónů dolarů do Marcuse, což je nová služba určená pro spotřebitele, která zahrnuje také provoz Apple Card. Celkově už Goldman Sachs investoval do Marcuse 1,3 miliard dolarů, aby mohl uspokojit všechny své zákazníky. Dle slov Scherra se společnost snaží investovat do budování nového podnikání a digitálních platforem. „Vzhledem k tomu, že se tato forma podnikání bude v příštích letech rozšiřovat, tak by se měla tato velká investice vrátit, a také začít produkovat zisk, který navrátí vlastní kapitál firmy do původních hodnot,“ dále dodal Scherr.

Co se týče návratnosti, kterou si Goldman Sachs od Apple Card slibuje, tak Scherr poznamenal, že nechce ukvapeně sdílet jakékoliv výsledky. Zároveň dodal, že v spotřebitelském podnikání, do kterého spadá jak Apple Card, tak již zmíněný Marcus, je vždy veliká forma rizika. Scherr pouze uvedl, že Goldman Sachs v rámci možného rizika lehce zpomalil. Opět však neřekl žádnou konkrétní částku a dokonce ani neprozradil, jak by mohlo vypadat tempo růstu v používání Apple Card. Společnost Goldman Sachs by měla svým investorům v lednu poskytnout strategickou aktualizaci, ve které se bude zabývat Marcusem a také návratností Apple Card.

Apple Card byla představena v březnu v rámci jablečné konference, na které jsme se dočkali také uvedení dalších služeb, jako je  TV+ či  Arcade. Jablečná platební karta by měla spatřit světlo světa již letos v létě. Vzhledem k tomu, že léto pomalu blíží ke konci, tak bychom se Apple Card měli dočkat co nevidět. První informace o Apple Card se také objevily v iOS 12.4 a dle dostupných informací už zaměstnanci kalifornského giganta jablečnou kartu testují plnými doušky.

Související články

Dnes nejčtenější

.