Zavřít reklamu

Sláva legendární herní firmy Valve již dávno zašla a je to už řada let, co naposledy vývojáři vydali nějaký relevantní titul. Společnost se zkrátka přeorientovala čistě na sféru služeb a hardwaru a na své skalní fanoušky jaksi zanevřela. Ač se stále jednou za čas nějaká hříčka z dílny těchto tvůrců objeví, většinou se jedná pouze o hru na VR brýle nebo mobilní zařízení. Nedávno jsme však informovali o prolomení ledů, když se Valve rozhodlo převést Dotu Underlords, povedený mód spadající pod žánr Auto Chess, také na telefony.

Zatím je titul v beta verzi, ale přesto vývojáři nelení a přidávají do hry jednu aktualizaci za druhou. Asi největší chystanou změnou bude připravovaný Battle Pass, který se až nápadně inspiruje u ostatních MOBA a Battle Royale her. V těch jsou podobné sady aktualizací a nových zev již takovým nepsaným pravidlem a standardem, jenž většina vývojářů poctivě dodržuje. Možná by se vám mohlo zdát nesmyslné, aby Valve profitovalo na obsahu do nedokončené hry, ale opak je pravdou. Proto Pass, jak balíček vývojáři pojmenovali, bude kompletně zdarma a pravděpodobně bude sloužit jen k tomu, aby do hry nalákal další hráče. Zatím nabídne spíš maličkosti, jako například nové bannery, herní desky a emoty, ale přesto se jedná o dobrý krok kupředu.

Další příjemnou změnou je cross-platform funkce, která vám dovolí synchronizovat svůj dosavadní postup na PC a převést ho na mobilní verzi, či naopak. Nemusíte tedy řešit, na jakém zařízení hru rozehrajete, stačí se zkrátka přihlásit stejným Steam účtem a veškeré dosažené úspěchy vám zůstanou. Na to, že se jedná o první sezónu a k tomu dokonce betu se Valve před hráči vytáhlo a ukázalo, že má stále co nabídnout. Co se samotného módu Auto Chess týče, není třeba ho dlouze popisovat. Veskrze se jedná, jak už název napovídá, o šachový turnaj. Místo figurek však budete hrát s klasickými postavami, kdy každá má svou speciální schopnost. Kdo vytvoří lepší kombinaci, vyhrává. Hlavní doménou tohoto módu je patřičně propracovaná strategie a pomalejší, důkladnější hratelnost. To ostatně můžete okusit na vlastní kůži a zdarma si Dotu Underlords stáhnout z App Storu již nyní.

Související články

Dnes nejčtenější

.