Zavřít reklamu

Společnost Valve není pouze provozovatelem největšího digitálního obchodu s hrami Steam, ale má na svém kontě i několik velmi povedených a oblíbených her. Řeč je například o sérii Half-Life, Counter-Strike, Portal nebo třeba Dota. A jejich nově oznámená hra Underlords vychází právě z titulu Dota 2, respektive modifikace pro tento titul nazvané Auto Chess.

Underlords budou vycházet z modifikace pro Dota 2 nazvanou Auto Chess:

Underlords sice vychází z již existující modifikace Doty 2, ale půjde o samostatně stojící titul, který si užijí hráči na mnoha platformách. K dispozici bude verze pro počítače s operačními systémy Windows, macOS i Linux, ale také pro mobilní zařízení s iOS a Androidem. Zatím je hra ve fázi beta testování a nyní si jej mohou vyzkoušet všichni majitele Battle Passu pro Dotu 2. Po týdnu by měl být měla být spuštěna open beta a hru si tak vyzkouší každý, kdo bude chtít.

K dispozici zatím není žádné oficiální gameplay video či trailer, musíme si tak vystačit pouze s popisem. Ten mluví o žánru tower defence s pravidly podobnými šachům. Na šachovnicovou herní mapu pokládáte hrdiny určitým způsobem, využíváte i nejrůznější předměty a snažíte se tak porazit svého nepřítele v online zápase. K dispozici samozřejmě bude také možnost trénovat v offline režimu s boty. Nutno podotknout, že Auto Chess hrají miliony hráčů a je aktuálně opravdu velmi populární a to i mezi hráči, kteří klasickou Dotu 2 nehrají. Konečné datum vydání zatím není známo, ale pokud poběží beta bez problémů, nemuselo by být moc daleko. Otevřená beta bude hned na startu dostupná na všechny výše zmíněné platformy, tedy také na počítače s macOS, i na iPhony a iPady.

Související články

Dnes nejčtenější