Zavřít reklamu

Facebook má v dnešní době kde kdo. Je naprosto normální, že si ten „fejsbuk“ založila i třeba vaše babička, která má svůj první chytrý telefon, anebo vaše dítě, které momentálně prochází pubertou. Abych mohl nejen pracovně fungovat i já, tak účet na Facebooku také vlastním. Nejčastěji si jej procházím na mém iPhonu, jelikož zobrazení a optimalizace na Macu je více, než otřesná. V mobilní aplikaci Facebooku je však jedna věc, kterou absolutně nesnáším – a myslím si, že nejsem jediný. Když totiž procházíte facebookovou zeď, tak se automaticky spustí každé video, na které jen najedete a ani jej nemusíte rozkliknout. Jak tuto funkci v iOS vypnout? Na to se podíváme v rámci dnešního článku.

Jak deaktivovat automatické spouštění videí na Facebooku

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, kde máte nainstalovanou aplikaci Facebook, se do ní přesuňte. V pravé dolní části obrazovky, respektive v jejím rohu, klikněte na ikonu tří vodorovných čar, které představují menu. Poté sjeďte úplně dolů, kde rozklikněte možnost Nastavení a soukromí. Po rozkliknutí se zobrazí další možnosti – klikněte hned na tu první s názvem Nastavení. Nyní se přesunete do veškerého nastavení, a to jak vašeho účtu, tak aplikace. Zde je nutné sjet níže do sekce Multimédia a kontakty, kde otevřete kolonku Videa a fotky. V tomto novém okně klikněte na možnost Automaticky přehrávat. Zde už si jen stačí zvolit, za jakých okolností se budou videa na facebookové zdi automaticky přehrávat. Ve výchozím nastavení je přehrávání nastaveno jen, když jste na Wi-Fi. Zvolit si však můžete videa nikdy automaticky nepřehrávat, anebo naopak je přehrávat jak na Wi-Fi, tak i na mobilních datech.

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak automatické přehrávání videa je jedna z funkcí, kterou na Facebooku nesnáším. Na Instagramu s ní nemám žádný problém, jelikož Instagram je sociální síť věnovaná fotografiím a videím, tudíž je pochopitelné, že se zde videa začnou přehrávat automaticky. Facebook je však sociální sítí, na které najdete veškerý obsah, od fotek, videí až po klasický psaný text. Volba je však jen a jen na vás.

facebook-fb-3

Související články

Dnes nejčtenější