Zavřít reklamu

Včera médii proběhla poněkud překvapivá zpráva – šéfdesignér Applu Jony Ive po mnoha letech opouští cupertinskou spolčnost. Neodchází ale do důchodu, a dokonce ani neukončuje spolupráci s Applem. Rozhodl se založit svou vlastní společnost. Ta nese název LoveFrom a jejím prvním – a nejvýznamnějším – klientem nebude nikdo jiný, než právě Apple.

Pokud vám přijde, že název Iveho nově založené společnosti  zní přinejmenším zvláštně, vězte, že se za ním skrývá příběh, v němž hraje nezanedbatelnou roli Steve Jobs – lépe řečeno jeden z Jobsových citátů. Právě ten Jony Ive citoval v nedávném interview pro Financial Times. Ive si ve zmíněném rozhovoru vzpomněl na setkání zaměstnanců, které se odehrálo před mnoha lety, a kterému předsedal právě Steve Jobs. „Řekl, že jednou z nejzákladnějších motivací je dělat věci s láskou a péčí, a že dokonce i když se nejspíš nikdy nesetkáte s lidmi, pro které ty věci děláte, a nikdy si s nimi nepotřesete rukou, tím, že děláte něco s péčí, vyjadřujete svou vděčnost lidstvu.“ Jony Ive se podle svých vlastních slov s touto motivací plně ztotožnil a její popis ho doslova dojal. „Proto se moje nová společnost jmenuje ‚LoveFrom‘, uvedl, a dodal, že jeho firma svým názvem stručně vystihuje, proč dělá to, co dělá.

Jony Ive je považován za hlavního pokračovatele ve vizi (a estetice), stanovené před mnoha lety spoluzakladatelem Applu Stevem Jobsem. K Applu se oficiálně připojil na podzim roku 1992, v roce 1997 se ujal role viceprezidenta pro průmyslový design a v roce 2012 se jeho působnost rozšířila i do oblasti, nazývané „lidské rozhraní“. Firmu LoveFrom Ive založil spolu s Marcem Newsonem, australským designérem, který do Applu nastoupil v roce 2014 krátce po uvedení Apple Watch.

Jony Ive

Související články

Dnes nejčtenější