Zavřít reklamu

Kvalitní RPG vycházející na mobilní telefony by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Pokud mírně přimhouříme oči, možná dvou. Přesto se vývojáři z Behaviour Interactive rozhodli spojit síly s HBO a studiem Gaea a vytvořit novou hru na motivy Game of Thrones a vytřít zrak všem pochybovačům. Konec konců, mají spoustu zkušeností již s jednou proslulou ságou – Star Wars: Galaxy of Heroes. Televizní seriál sice skončil, ale univerzum se zdaleka ke konci nechýlí. Vlastně právě naopak – po oznámených spin-off seriích si chce přihřát polívčičku spousta dalších tvůrců. Co můžeme od hry Game of Thrones: Beyond the Wall čekat?

Děj titulu se má odehrávat několik desítek let před seriálem, když se Brynden Rivers, nebo také přezdívaný Lord Bloodraven, vydá hluboko do pustiny za Zdí. Nějaké složité zápletky nečekejte, ve hře půjde především o bitevní vřavu a akci. Hráč se totiž zhostí Noční hlídky a jeho jediným úkolem bude naverbovat nejrůznější postavy z univerza Game of Thrones, pomocí nichž pak ochrání Westeros před hrozbou číhající za masivním zdivem. Příjemným překvapením je taktický týmový bojový systém, o němž sice vývojáři zatím moc detailů neprozradili, ale podle předběžných ukázek se rozhodně máme na co těšit.

Třešničkou na dortu pak bude funkce nazvaná líbivě „Weirdwood Trees“. Ta vám dovolí projít si klíčové momenty tvořící historii a sbírat při tom nejrůznější předměty nebo rekrutovat postavy jako je Daenerys Targaryen, Jon Snow, Jaime Lannister či Melisandre. Zkrátka půjde o jakousi přehlídku nejepičtějších momentů, které pravděpodobně prožijeme očima zmíněných charakterů. Podle všeho si Behaviour Interactive za tento systém připíše prvenství, protože co se týče mobilních her, nic takového jsme zatím neměli možnost vidět.

Uvidíme, jak si v recenzích titul povede. Pro nedočkavce spustili tvůrci možnost se předem registrovat, což vám zajistí bonusové postavy a předměty. Sice je do vydání ještě daleko, jelikož se má na App Store a Google Play objevit až v průběhu druhé poloviny letošního roku, ale zatím převládá nadšení. Vše je navíc zabaleno v líbivém grafickém hávu s příjemným hudebním doprovodem.Teď nezbývá než doufat, že nás nepřekvapí přílišný důraz na mikrotransakce. Jak se vám zatím nový počin od tohoto studia líbí? Je něco, na čem by snad měli ještě zapracovat?

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější