Zavřít reklamu

Jak jistě všichni víte, po pondělním vydání nových operačních systémů v rámci konference WWDC 2019 vznikl jeden obrovský problém. Tímto problémem mohli být zasaženi všichni, kteří používají iPhone společně s Apple Watch. Ačkoliv to nebylo nikde řečeno, tak nový watchOS 6 jste na vaše Apple Watch nemohl nainstalovat dříve, než iOS 13. Vzhledem k tomu, že instalaci první betaverze pro iOS 13 musíte provést pomocí IPSW souboru, a ne pomocí vývojářského profilu skrze vzduch, tak jsme si nějakou dobu na IPSW soubory museli počkat. Mezitím jsme však mohli aktualizovat na watchOS 6, k jejichž aktualizaci stačí pouze vývojářský profil.

Novinky ve watchOS 6:

Stejně tak jsem to udělal i já. Mezitím, co jsem čekal na iOS 13, tak jsem si prvně aktualizoval MacBook na macOS 10.15 Catalina, a poté samozřejmě následovaly hodinky v podobě watchOS 6. Instalace probíhala naprosto v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by něco nemělo fungovat. Jenže ejhle, nefungovalo nic. Hodinky se mnou po spuštění jaksi něchtěly komunikovat a v rámci notifikací mi bylo naznačeno, že prostě a jednoduše budu muset aktualizovat na iOS 13. Hodinky jsem tedy odložil na nabíječku a další den jsem provedl aktualizaci na iOS 13 s vidinou, že vše bude fungovat jako po másle. Bohužel tomu tak nebylo.

Nekonečný proces

Hodinky se chtěly pořád dokola spárovat. Někdy během procesu párování nenačetly vůbec, jindy jsem se dostal dále až na nekončenou synchronizaci, která se po dobu několika hodin ani nepohnula. Jednou to dokonce vypadalo slibně a hodinky se restartovaly a načetly do watchOS, avšak ihned po odemčení jsem se zase dostal do nekonečného procesu párování. Začal jsem tedy všude hledat, jak se z této šlamastiky dostat ven. Několik dalších pokusů, hodiny strávené u hodinek společně s iPhonem – a pořád nic. Smířil jsem se s tím, že hodinky mi budou nejméně do další aktualizace sloužit jen jako těžítko.

Špetka naděje?

Jsem ale takový člověk, který nesnáší, když se mu něco nepovede. Za dva dny jsem se zase vzchopil a začal jsem opět hledat možné postupy. Uživatelů s nefunkčními Apple Watch stále přibývalo a přibývalo a každou chvílí se objevovaly nové postupy, pomocí kterým můžete své hodinky opět zprovoznit. Nejprve to začalo možností ručního spárování, poté se objevily další jednodušší tipy a triky, které mi osobně nefungovaly. Později začaly možnosti nabírat na obrátkách, byly více složitější a dokonce i přibývalo uživatelů, kterým se podařilo hodinky zprovoznit. Já ale pořád nic.

Předevčírem večer se udál můj poslední pokus s využitím všech možných tipů a znalostí, které jsem z různých fór pobral. Opět se nic nedělo, dokonce i když jsem se ráno vzbudil, tak to vypadalo, že se nic neděje. Avšak po otevření aplikace Watch na iPhonu jsem zjistil, že se hodinky spárovaly a dokonce i fungují. Displej hodinek však stále ukazoval probíhající synchronizaci. Hodinky jsem tedy restartoval a byl jsem přesvědčen, že se opět ocitnu v nekonečném kole spárování. Jenže jsem se mýlil – hodinky se zapnuly, já jsem zadal kód a bylo hotovo. Jak jsem toho tedy docílil?

Jak zprovoznit Apple Watch

Když už vím, co a jak, tak se postup může zdát vcelku jednoduchý. Nejdříve je důležité, abyste hodinky odstranili z vašeho iCloudu. Přejděte na vašem iPhonu tedy do Nastavení, kde klikněte na vaše jméno. Poté sjeďte níže, klikněte na vaše hodinky a zvolte možnost Odstranit z účtu. Nejspíše budete muset zadat heslo k vašemu Apple ID, poté se hodinky odstraní. Po odstranění hodinek z iCloudu nastavte váš iPhone do angličtiny a současně změňte region na Spojené státy. Pro změnu jazyka a regionu otevřete Nastavení a rozklikněte možnost Obecné. Poté sjeďte níže a rozklikněte záložku Jazyk a oblast. Jazyk iPhonu nastavte na angličtina, region poté na Spojené státy. iPhone je nyní připraven, teď už jen spárovat.

Na hodinkách nastavte při prvotním nastavení jazyk na angličtinuoblast poté opět zvolte Spojené státy. Poté vaše hodinky spárujte skrze aplikaci Watch na iPhonu. Osobně mi ruční spárování nefungovalo, a proto jsem zvolil spárování pomocí klasického obrazce, který se objeví na hodinkách. Vy pak jen na hodinky namíříte iPhone a je hotovo. Poté si stačí projít klasickým nastavením aplikací, Apple Pay, apod. Poté si zvolte možnost, zdali chcete hodinky obnovit ze zálohy, anebo nastavit jako nové. Osobně jsem zvolil možnost nastavit jako nové, avšak pokud vám postup nebude fungovat, tak zkuste hodinky obnovit z nejstarší zálohy, která se vám vytvořila při instalaci watchOS 6. Jakmile se dostanete až na konec, tak se na hodinkách objeví plocha synchronizace. Pokud budete mít štěstí a ukazatel pokroku bude postupovat, tak máte prakticky vyhráno. Pokud se po několika minutách pokrok nezobrazí, tak jste se dostali na stejný bod, jako já.

Nezobrazuje se pokrok synchronizace?

Osobně se mi pokrok synchronizace nezobrazoval, avšak i přesto jsem hodinky nechal na nabíječce společně s iPhonem, který jsem nechal poblíž. Když jsem se ráno vzbudil a podíval jsem se na displej hodinek, tak stále zobrazovaly nulový pokrok. Když jsem ale poté otevřel aplikaci Watch na iPhonu, tak jsem zjistil, že jsou hodinky spárované a dokonce už jsem s nimi mohl v aplikaci pracovat. Řekl jsem si tedy, že hodinky zkusím restartovat – a povedlo se. Po restartu mi naskočil operační systém, zadal jsem heslo a bylo hotovo. Hodinky fungují naprosto parádně.

Závěr

Pokud se vám tedy nezobrazuje postup synchronizace, tak rozhodně nesmutněte. Nechte hodinky pracovat – nejlépe přes noc, po celou dobu u nich nechte v blízkosti položený iPhone a běžte třeba spát. Jakmile se ráno probudíte, tak je dost velká pravděpodobnost, že se vaše Apple Watch vzpamatují a začnou klasicky fungovat. Jakmile dokončíte celý proces a máte funkční hodinky, tak samozřejmě můžete jak iPhone, tak Apple Watch, přenastavit zpět na český jazyk a na region Česko. Doufám, že vám tento postup pomohl ke znovu zprovoznění vašich hodinek. Pokud máte ještě nějaký jiný způsob, tak nám to určitě dejte vědět do komentářů.

watchOS 6

Dnes nejčtenější

.