Zavřít reklamu

Jak Apple slíbil, tak také udělal. Verze iOS 13 sice nabídne spoustu funkcí, ale to neznamená, že kvůli aktualizaci váš přístroj ztratí na rychlosti. Vlastně je to právě naopak. Testy totiž ukazují, že na rozdíl od předešlých verzí iOS nejenže nedojde ke zpomalení, ale zároveň je možné v jistých případech zpozorovat mírné zrychlení. Optimalizace se zkrátka povedla a i v 1. betě poměrně překvapila. Starší modely jako iPhone 6s, 7 a 8 zvládají operace v porovnání s iOS 12.4 a 12.3 stejně efektivně a většinu času jsou jakékoliv rozdíly neznatelné. Jiná situace nastane pochopitelně na iPhonu X, XS a XR. Tam Apple slibuje markantnější zrychlení.

Další novinkou je zredukování velikosti aplikací až o 50% a jejich 2x rychlejší otevírání. Jak pravdivé toto tvrzení je si zatím netroufáme hodnotit, jelikož se těchto funkcí dočkáme až po oficiálním vydání. Nezbývá než tedy počkat na testy. Zatím lze ale s jistotou říci, že starší iPhony novou verzí iOS neutrpí. Určitě si vzpomenete na dva roky starou kauzu, kdy se provalilo, že Apple úmyslně zpomaloval starší modely. V tomto případě si však snaží napravit reputaci a dává uživatelům jasně najevo, že nebude třeba s vydáním iOS 13 hned běžet pro nový telefon.

Tak či onak, zatím se jedná pouze o betaverzi, takže do oficiálního vydání na podzim je ještě času dost. Do té doby se může ještě leccos změnit a zajímavé bude sledovat, jak se s novou aktualizací systému popere očekávaný iPhone 11. Apple pravděpodobně ještě zapracuje jak na optimalizaci, tak na funkcích a inspiruje se zpětnou vazbou uživatelů. Jste rádi, že se společnost vydala touto cestou a náležitě podporuje i předchůdce nejnovějších modelů, nebo byste raději na jejich úkor vymáčkli z hardwaru co nejvíce?

Související články

Dnes nejčtenější