Zavřít reklamu

V posledních letech na Facebook valí kritika ze všech možných stran. Při příležitosti konference Collision v kanadském Torontu se nyní nechal slyšet bývalý šéf bezpečnosti Alex Stamos, který veřejně zpochybnil moc Marka Zuckerberga. Stamos tvrdí, že má Zuckerberg jakožto výkonný ředitel až nadmíru velkou moc nad společností, přičemž navíc je jejím majoritním akcionářem.

Mark Zuckerberg:

Bývalý ředitel bezpečnosti Facebooku ve svém projevu navrhl, aby si za sebe našel náhradu a do pozice výkonného ředitele najal někoho jiného. Zuckerberg navíc v současnosti zastává funkci prozatímního vedoucího produktu, a to jako náhrada za Chrise Coxe, který modrou sociální síť opustil na počátku letošního roku. Stamos zastává názor, že by Zuckerberg měl zůstat v této pozici, jelikož je pro svůj produkt skutečně nadšen a mohl by přinést spoustu dalších inovací. Pokud by se navíc zbavil povinností výkonného ředitele, celý Facebook by mohl začít ohromně vzkvétat.

Tohle navíc není vůbec první případ, kdy se bývalí zaměstnanci Facebooku nechali slyšet s určitou kritikou. Nedávno jste si na našem magazínu dokonce přečíst o tom, že bývalý spoluzakladatel této sociální sítě volal po jejím rozpadu, a to z důvodu monopolnosti na trhu. Na to však Mark Zuckerberg reagoval se slovy, že by rozdělení Facebooku na menší společnosti vůbec ničemu nepomohlo, a proto vše zůstane jako doposud.

Související články

Dnes nejčtenější