Zavřít reklamu

V dnešní době se už nelze divit téměř ničemu. Elektronika proniká do všech myslitelných odvětví a nyní už není výjimkou ani módní trh. Ohebných displejů se brzy dočkají telefony i tablety a notebooky, ale přidá se k nim i jeden nečekaný produkt – kabelky. Speciální kabelky s implementovanými displeji představil jeden z módních gigantů Louis Vuitton.

A tak zatímco Samsung řeší obrovský problém s ohebným displejem u svého modelu Fold, Louise Vuitton na módní přehlídce v New Yorku představil první kabelky s ohebnými displeji. Vzhledem k tomu, jak extravagantně vypadá většina návrhů oblečení této společnosti, nepůsobí kabelky vlastně až tak zvláštně. Některé obsahují jeden displej, v jiným modelech najdeme i dva, vždy se jedná o ohebný typ OLED displeje s rozlišením 1920×1440.

Kabelka už tak nebude sloužit pouze k uložení telefonu, klíčů a peněženky. Majitelky „chytré kabelky“ ji budou moci využít například k prohlížení webových stránek nebo sociálních sítí. Snad celý koncept nezajde tak daleko, abychom pomocí kabelek telefonovali. Aspoň tato funkce by mohla zůstat tam, kam patří – u mobilních telefonů. Největší smysl displej dává v případě, že na něm bude zobrazena určitá fotografie, nebo se bude přehrávat video, které bude ke kabelce a outfitu její majitelky ladit.

V tuto chvíli nejsou zveřejněny žádné podrobnosti o tom, kdy se nové modely kabelek s implementovanými displeji dostanou do prodeje a ani to, jaká bude jejich cena. Rozhodně se však nebude jednat o levnou záležitost. I „hloupé“ kabelky značky Louis Vuitton nepatří mezi levné zboží a k těmto je potřeba ještě připočíst vysokou cenu ohebných displejů.

Související články

Dnes nejčtenější