Zavřít reklamu

Pro některé je seznamování s opačným pohlavím hračka, pro jiné je vyloženě nadlidský úkon oslovit někoho například v baru. Ovšem v dnešní době chytrých telefonů a aplikací se otevírá přístup k novým možnostem, které seznamování výrazně usnadňují a možná i urychlují. Takovou aplikací je i Pinkilin od mladých tvůrců z Brna. Ta si za jediný rok dokázala získat poměrně slušnou základnu uživatelů, a tak pokud si aplikaci stáhnete, nudit se v ní určitě nebudete.

Pinkilin nemá za úkol zcela nahradit běžné seznamování moderním online způsobem, ale jen usnadnit začátek, předejít trapným situacím a urychlit celý proces. Po prvním kontaktu už ale je vše jenom na vás. Aplikace nabízí spoustu zajímavých funkcí, jako například i možnost ochránit si ji PIN kódem nebo otiskem prstu (přes Touch ID), aby se vám do ní nikdo jiný nedostal. V Pinkilin můžete samozřejmě s propojenými lidmi konverzovat, posílat si fotografie nebo polohu. Od Tinderu se liší zejména tím, že posíláte pozvánky, které může (nebo nemusí) druhá strana přijmout do 100 minut. Není tedy nutné, aby si oba dali navzájem „To se mi líbí“, ale stačí, aby jeden projevil zájem o druhého a druhý pozvánku přijal.

O Pinkilin jste u nás mohli číst přesně před rokem. Tehdy ještě nebyla aplikace dostupná. Nyní je ke stažení jak pro iOS, tak už i pro Android. S jedním z tvůrců Pinkilin jsme se po roce spojili a vyptali jsme se ho, jak se aplikaci daří, kam se posunula, k jakým změnám, vyptali jsme se i na více informací o jejím a samozřejmě i na plány do budoucna. Celý rozhovor si můžete přečíst níže.

1) Od našeho posledního rozhovoru je to přesně rok. Jak se za tu dobu Pinkilin změnil?

Rok uběhl jako voda, a i když nám zlé jazyky nepřály budoucnost, jsme stále tu a silnější než kdy předtím. Zásadním momentem pro další rozvoj aplikace bylo vydání verze pro zařízení se systémem Android. Na té jsme pracovali přes 9 měsíců a spatřila světlo světa začátkem října 2016. Během léta jsme rovněž získali investici od skupiny privátních investorů, která posloužila k dalšímu technologickému a marketingovému rozvoji. Rovněž nás oslovil časopis Forbes k vydání velmi zajímavého článku, na podzim jsme se vrhli do velkého re-designu aplikace a ke konci roku jsme pokořili 22.000 stažení. Prostě skvělý rok!

2) Koukám, že došlo zejména ke zjednodušení uživatelského rozhraní a ovládání aplikace. Co vás k tomuto kroku vedlo?

Investice nám pomohla přiblížit se k cíli, který jsme si stanovili na začátku vývoje, tedy vytvořit aplikaci, která měla sloužit designem i funkcemi zejména ženám. I přesto, že jsme na začátku vývoje přišli s konceptem, který se ženám líbil, cítili jsme, že je potřeba aplikaci stále vylepšovat. Půl roku jsme naslouchali našim uživatelkám a výsledkem je aktuální verze 2.0 – vydaná v aktuálním flat designu barevně laděným tak, aby ho ženy prostě milovaly. Nedávno se jedna z uživatelek opravdu velmi půvabně vyjádřila k naší aplikaci. Řekla: “Pinkilin je nejdůležitější věcí v mé kabelce”.

3) Jak přesně funguje aplikace po technické stránce?

Aplikace odesílá polohu uživatele na server, který ji v zabezpečeném režimu zpracuje a odešle do dalších zařízení. Uživatelé však nikdy nevidí přesnou polohu jiných uživatelů (jako v Google Maps). Vše se děje na pozadí. Výsledkem je pouze informace, která uživateli sdělí, jak daleko se od něj jiní uživatelé nachází. Tím, že seřazujeme uživatel od nejbližších, jsou nejprve zobrazování uživatelé ve vzdálenosti do 1 km. Existuje tak více než reálná šance na opravdové setkání.

3
Daniel Habarta a Michael Živěla – zakladatelé Pinkilinu

4) Teď mě tak napadlo… proč zrovna název Pinkilin?

Název Pinkilin vznikl spojením sousloví “pink” (růžová) a “line” (čára/osa/linie). Jelikož je nejvýraznějším grafickým prvkem aplikace časová linie, na které jsou zobrazování propojení partneři, slova jsme spojili a zkrátili, aby byl název úderný.
Když to trochu odlehčíme, “Pinkline” je navíc označení růžové čárky na těhotenském testu v případě pozitivního výsledku. Jelikož je narození dítěte většinou cílem cesty mladého páru, může se Pinkilin stát i jejich startovací čárou :).

5) Jak už jste zmínil, Pinkilin se dočkal i verze pro Android. Mohou se tedy uživatelé z obou platforem navzájem propojit nebo funguje každá zvlášť?

Databáze uživatelů je sdílená, tudíž nic nebrání, aby uživatel ze zařízení se systémem iOS odeslal pozvánku k seznámení na zařízení se systémem Android. Dali jsme si maximálně záležet, aby byly verze co nejvíce totožné, nicméně některá specifika uživatelského chování obou systémů 100% totožnost vylučují. Řekl bych, že jsme tak na 98,4 % :).

6) Co chystáte do budoucna? Budou do aplikace přibývat další funkce?

Plánujeme aplikaci rozšířit mezi co nejvíce uživatelů. Koncem roku bychom chtěli mít výsadní postavení na českém trhu. Je to výzva a ty máme rádi.

Co se týče funkčnosti, do budoucna si budou moci uživatelé přidávat záliby, koníčky nebo své dovednosti, aby bylo rozhodování o odeslání pozvánky ještě snazší. Již nyní jsme přidali funkci “poznámky”, kdy může každý uživatel o sobě uvést krátký popis, který jej může pro ostatní zatraktivnit. Rovněž jsme zvýšili počet profilových fotografií uživatele ze tří na šest, což se nám velmi osvědčilo.

7) Děkuji za rozhovor a přeji Vám, ať se Pinkilinu jen daří.

Děkujeme. Kdo by měl chuť aplikaci vyzkoušet, nalezne ji buď na App Store, nebo Google Play.

pinkilin-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.