Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety se Applu dařilo držet design jeho produktů v naprosté tajnosti až do jejich oficiálního představení, nyní je již situace zcela opačná. Vzhled valné většiny chystaných novinek totiž známe i dlouhé měsíce před jejich oficiální premiérou. Jinak tomu není ani v případě chystaných iPhonů 11, o kterých víme již dobrého čtvrt roku spoustu detailů o nových funkcích i designu. A právě vzhled se nyní dočkal dalšího potvrzení.

Rendery letošních iPhonů: 

O to se postaral reportér Mark Gurman z Bloombergu, který se může chlubit vazbami na inženýry přímo v Applu či jeho dodavatelském řetězci. I díky tomu jsou tak jeho zprávy považovány za jedny z nejvěrohodnějších, jelikož se jimi v naprosté většině případů trefí přesně do černého. Markovi se nyní dostaly do rukou fotografie zachycující zřejmě makety pro výrobu příslušenství, které zřejmě svému dodavatelskému řetězci poskytl samotný Apple. Každá maketa znázorňuje jeden chystaný model v měřítku 1:1 – tedy iPhone 11, 11 Max a 11R (či XR 2). Všimnout si u všech můžete poměrně velkých čtvercových modulů fotoaparátu s objektivy, bleskem a zadním mikrofonem. Poměrně zajímavé je, že minimálně podle fotek by nemusel modul fotoaparátu ze zad příliš vyčnívat, jako tomu je nyní například u iPhonu X. 

Tato fotka se dostala Gurmanovi do rukou: 

Další detaily sice z fotografie vyčíst nelze,  podle úniků z předešlých týdnů se však máme dočkat kromě nových fotoaparátů i podpory osousměrného bezdrátového nabíjení, které by mohlo být velmi užitečné především pro majitele AirPods 2. generace s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, či přepracovaných antén pro lepší navigaci v budovách. Spekuluje se i nad zvětšení kapacity baterie, díky čemuž by se měla konečně prodloužit i výdrž telefonů, či novém povrchovém opracování. Co se týče barev, zde zřejmě Apple žádnou revoluci nechystá. Očekává se totiž opět “pouze” vesmírně šedá, stříbrná a zlatá varianta, přičemž ve hře by mohla teoreticky být i (PRODUCT)RED varianta. Vše se ale oficiálně dozvíme až v září, kdy Apple své nové iPhony světu představí. 

Související články

Dnes nejčtenější