Zavřít reklamu

Služba  Arcade, kterou Apple představil na své první letošní Keynote zhruba před měsícem, vyvolala mezi jablíčkáři rozporuplné reakce. Jedni jsou z ní nadšeni a vidí v ní budoucnost gamingu na jablečných produktech, druzí však předpovídají neúspěch pramenící z chabé nabídky kvalitních titulů. Přestože si na finální verdikt budeme muset ještě chvíli počkat, jelikož služba zatím není v provozu, vypadá to, že minimálně Samsung je už nyní o úspěchu tohoto počinu přesvědčen. Pár indícií totiž naznačuje, že i on sám pracuje na takovéto službě. 

Jen před pár dny si Samsung u amerických úřadů zaregistroval ochrannou známku pro “něco” s názvem PlayGalaxy Link. Podle registrační přihlášky by měl být tento název zařazen do sekce pro software pro stahování mobilních her/distribuce online her s AR/herní služby/online počítačové herní turnaje a hry dostupné prostřednictvím mobilních zařízení, z čehož lze usoudit, že se Samsung chce vydat podobnou cestou jako Apple. To podle několika zahraničních zdrojů dokládá i fakt, že začal Samsung jen před pár týdny ve své domovině intenzivněji spolupracovat s jednou z dceřiných společností Rovia, které stojí za fenoménem Angry Birds. Právě naštvaní ptáci by tak mohli teoreticky do jeho služby zamířit. 

Vytvoření mobilní herní služby na bázi předplatného by nebylo ze strany Samsungu ničím překvapivým. Již poměrně dlouho se totiž šušká o tom, že pracuje na vlastním herním smartphonu, který by nabídl hráčům ten nejlepší herní zážitek. Právě vytvoření herní služby by pak dávalo tomuto smartphonu ještě větší smysl a využitelnost. Navíc se nedá vyloučit ani to, že služba Samsungu nebude cílit jen na vlastní zařízení, jako tomu je u Applu, nýbrž na celý Androidí svět. Vzhledem k platformě se však nedá říci, že by se jednalo o přímého konkurenta  Arcade. 

Uvidíme, jak se tedy situace kolem PlayGalaxy Link vyvine v následujících týdnech. Pravdou však je, že vzniknutí této služby by mohlo být dobrou zprávou i pro samotné jablíčkáře a to zejména kvůli snaze Applu v kvalitě her Samsung trumfnout, k čemuž by takřka stoprocentně došlo. Ve výsledku bychom tak mohlo Samsungu poděkovat za zkvalitnění  Arcade. 

Související články

Dnes nejčtenější