Zavřít reklamu

Boj o nejhodnotnější společnost světa zřejmě nikdy neskončí a ani nebude mít jasného vítěze. Hodnota jednotlivých společností se mění doslova každým dnem a ty největší giganti se neustále přetahují o prvenství. Aktuálně může oslavovat Microsoft, kterému se podařilo překonat zásadní milník. A znovu se k němu blíží i Apple.

Řeč je o překonání hodnoty jednoho bilionu dolarů. Tuto hranici nyní překonal právě Microsoft a stal se tak třetí americkou společností, které se to podařilo. Dříve se na tuto neuvěřitelnou hodnotu dostal pouze Apple a Amazon. Hranici bilionu dolarů překonal Microsoft díky 4% nárůstů ceny akcií, které se dostaly nad 130 dolarů za akcii. Samozřejmě díky reagování trhu tato hodnota aktuálně velmi kolísá, takže moomentálně je hodnota společnosti opět pod bilionovou hranicí.

Applu se podařilo překonat bilion dolarů už začátkem srpna minulého roku, kdy cena jedné akcie vystoupala na 207,05 dolarů. Historicky tak už navždy bude Apple první americkou společností, které se to podařilo. Aktuálně se drží Apple na ceně nad 205 dolary za akcii a celková hodnota společnosti je zhruba 968 miliard dolarů. Trend posledních týdnů však naznačuje, že se znovu blíží překonání bilionové hranice, jak můžete vidět na obrázcích v galerii.

Podobně se aktuálně daří i Amazonu a Googlu, ten však má s aktuální hodnotou téměř 880 miliard dolarů před sebou ještě nejdelší cestu. Amazon je nyní na hranici 936 miliard dolarů a vypadá to tedy, že z této trojice bude opět „vítězem“ Apple. Ale jak historie už několikrát ukázala, stačí jeden malý přešlap a situace se může velmi rychle změnit. Důležité je, že z výše zmíněných čísel je jasné, že se Applu i dalším společnostem opravdu velmi daří a časté spekulace nad opakem jsou opravdu pouze výmyslem.

microsoft

Související články

Dnes nejčtenější