Zavřít reklamu

Společnost PepsiCo má za sebou jednání s ruským startupem, který značkám nabízí možnost projekce jejich loga na noční oblohu. Promítání zajišťují speciální satelity na oběžné dráze. Světoznámý výrobce nápojů potvrdil, že se jeho ruská dceřiná společnost dohodla na partnerství s firmou StartRocket, v jehož rámci zahájí testovací „propagaci z vesmíru“.

Tímto nezvyklým způsobem měla PepsiCo propagovat svůj energetický nápoj s názvem Adrenaline Rush. Společnost StartRocket uvedla, že k projekci loga firmy využije vrstvu mikro satelitů, a na svých webových stránkách nabízí bližší pohled na to, jak taková projekce funguje. „Vesmír má být krásný,“ stojí na webu StartRocket.

Projekt však u řady lidí nevzbuzuje zrovna nadšení. Na sociálních sítích se v této souvislosti diskutuje o „vesmírném znečištění“, někteří dokonce volají po bojkotu produktů společnosti PepsiCo. Ta na svou obhajobu uvedla, že oznámené partnerství se StartRocket bylo jednorázovou záležitostí a do budoucna již tuto technologii využívat nebude.

Firma StartRocket na svém webu uvádí, že osm hodin  vesmírné projekce vyjde na 200 tisíc dolarů, za 500 tisíc dolarů pak dokáže zajistit desetidenní propagaci. Startup se zároveň snaží sehnat 25 milionů dolarů pro svou budoucí činnost. StartRocket ale není prvním poskytovatelem podobného typu propagace – jeden japonský startup nabízel firmám možnost projekce jejich loga na povrch Měsíce. Startupu se pro tuto činnost podařilo v roce 2017 sehnat 90 milionů dolarů.

Související články

Dnes nejčtenější