Zavřít reklamu

Apple má opět problém se železnicí, tentokrát se však jedná o situaci, která by mohla do budoucna znamenat pro společnost Apple poměrně zásadní problém. Zatím co v loňském roce zaplatila společnost Apple téměř půl miliardy korun Švýcarským železnicím za zneužití vzhledu legendárních hodin v iOS 6.0 na iPadu, letos opět čelí žalobě od železnic, tentokrát Ruských. Ruský železniční dopravce společnost RŽD žaluje Apple s tím, že jedna z aplikací v iTunes App Store zneužívá logo společnosti RŽD.

Aplikace railway Tarif specializující se na cenu dopravy zboží po ruské železnici totiž do ikony aplikace využila právě logo RŽD. Problém je v tom, že Apple je schopen zamítnout aplikace zneužívající pouze ty nejznámější loga na světě. Zaměstnanci společnosti Apple nejsou při schvalování aplikaci schopni znát všechna loga, všech společností na světě. Pokud RŽD uspějí, mohlo by to znamenat poměrně značný problém pro společnost Apple. Žalobu na Apple by totiž mohla uplatnit řada společností, jejichž loga jsou v App Store zneužita pro ikony aplikací. O tom jak žaloba na Apple v tomto případě dopadne vás budeme informovat.

Apple samozřejmě na přání společnosti problematické aplikace odstraní a vývojáře upozorní na to, aby změnili ikonu svých aplikací. Pokud by však soud uznal že podobný scénář nestačí a Apple by byl skutečně povinný zaplatit železnicím finanční odškodnění, bude mít situace dalekosáhlé následky. Na situaci ohledně zneužívání světoznámých značek v iTunes App Store náš server upozornil poprvé před dvěma lety v článku Skutečně chrání Apple nás a naše děti?

Související články

Dnes nejčtenější