Zavřít reklamu

Včera zasáhla celý svět smutná zpráva. Slavná pařížská katedrála Notre-Dama se z doposud neznámého důvodu octla v plamenech. Přestože se původně odhadovalo, že se celá budova vlivem požáru zhroutí, tak díky špičkové práci hasičů se nakonec podařilo zachránit alespoň její původní konstrukci. Zprávy smutku a zděšení se v současné situaci šíří všemi sociálními médii, avšak o záblesky naděje se postaralo již několik vlivných lidí.

K těm se dnes prostřednictvím svého Twitteru přidal generální ředitel jablečné společnosti Tim Cook, který sdělil, že Apple rozhodně finančně podpoří obnovení tohoto ikonického chrámu. Podle jeho slov byla katedrála Notre-Dame symbolem naděje nejen pro francouzský národ, ale pro celý svět. Cook však ve svém tweetu nezmínil, kolik peněz ve finále pro obnovu katedrály darují.

Při požáru naštěstí nikdo nepřišel o život, avšak jeden z hasičů byl vážně poraněn a v současné době je hospitalizován. Jak již bylo zmíněno výše, příčina požáru v současné době není známa, avšak podle francouzských médií se nejednalo o úmyslné zavinění. Na vině by mohli být dělníci pracující na rekonstrukci, která v době požáru na Notre-Dame probíhala. Do médií taktéž vystoupil prezident Emmanuel Macron, který slibuje opětovné vybudování katedrály a údajně se taktéž uspořádá národní sbírka. Doposud již několik francouzských miliardářů přislíbilo částku větší než 10 miliard korun.

Související články

Dnes nejčtenější