Zavřít reklamu

V dnešní době máme k dispozici hned několik prostředků, pomocí kterých se můžeme téměř okamžitě spojit například s člověkem na opačné straně zeměkoule. Mezi jablečnou komunitou je hojně rozšířená aplikace FaceTime, díky které můžete pořádat obyčejné hovory či videohovory dle vaší libosti. Někteří z nás však zůstávají věrní aplikaci Skype, která funguje velmi podobně a přináší do hry zcela nový prvek – sdílení obrazovky.

Abyste si mohli tuto novinku vyzkoušet sami, budete se muset stát součástí takzvaného Skype Insider programu, v kterém se stanete beta testerem. Toho docílíte naprosto jednoduše a jediné co musíte udělat je se registrovat na této adrese. Jakmile budete mít aplikaci staženou a nainstalovanou, postačí vám během hovoru klepnout na kolečko s třemi tečkami a vybrat možnost Share Screen. Možnost sdílet obrazovku se momentálně dostala do nejnovější beta verze programu, a to pro systémy iOS a Android. Kdy bychom se měli dočkat finálního uvedení této funkce do standardní verze je prozatím nejasné, avšak dá se očekávat, že je příchod doslova již za rohem.

Na počátku tohoto měsíce se Skype taktéž dočkal trošku jiného vylepšení, díky kterému se jednoho hovoru může účastnit až 50 aktivních lidí. Doposud bylo tohle číslo poloviční, avšak nyní hravě strčí do kapsy i jablečný FaceTime, který dokáže pojmout „pouze“ 32 lidí. Využíváte Skype, nebo jste věrní spíše jablečným metodám?

skype

Dnes nejčtenější

Další články