Zavřít reklamu

Že si Apple na ochraně životního prostředí velmi zakládá není již řadu let žádné tajemství. Ostatně, je tomu zhruba rok, co světu s velkou slávou oznámil, že všechny jeho budovy využívají ke svému provozu 100% obnovitelnou energii, díky čemuž jsou tak velmi ekologické. Dnes se pak Apple pochlubil tiskovou zprávou o svých dalších pokrocích. 

Nový Mac mini je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku: 

Apple se snaží k využívání obnovitelné energie přesvědčit i společnosti, které s ním spolupracují na výrobě jeho produktů, což se mu podle všeho velmi daří. V uplynulých měsících se mu totiž podařilo téměř zdvojnásobit počet svých dodavatelů, kteří hodlají pro své fungování využívat 100% obnovitelnou energii. V současné době jich tak je podle Applu na 44, což není rozhodně malé číslo. Ostatně, samotný Apple je z něho též nadšen. “Pokaždé, když se k nám některý z našich dodavatelů připojí ve snaze řešit změny klimatu, přibližujeme se k lepší budoucnosti pro příští generaci,” nechala se slyšet Lisa Jackson, viceprezidentka pro životní prostředí v Applu, která následně dodala, že prioritou pro Apple je i to, aby jeho dodavatelé odpovídali stejným ekologickým normám, jaké dodržuje i Apple, díky čemuž světu ukážou, co vše je možné. Applu se rovněž podařilo třetí rok po sobě snížit svou uhlíkovou stopu. Úctyhodným krokem je i investice 2,5 miliardy dolarů do ekologických řešení, které pomohou asi 40 iniciativám v oblasti životního prostředí po celém světě

Že Apple na životní prostředí myslí dokazuje mimo jiné i to, že jeho nové MacBooky Air a Macy mini jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného hliníku. Navíc se dá předpokládat, že se k použití tohoto materiálu Apple uchýlí i v případě svých dalších budoucích počítačů, čímž jen potvrdí své “vize zelených zítřků”. Snad se tedy podaří v budoucnu k ochraně planety přesvědčit i zbylé dodavatele, kteří této problematice nepokládají zatím až tak velký význam. 

Související články

Dnes nejčtenější