Zavřít reklamu

Úterní představení nové generace AirPods vyvolalo u jablíčkářů smíšené reakce. Sluchátka sice přinesla několik pěkných vylepšení, avšak podle mnohých absolutně nenaplnila to, co se od nich očekávalo. Apple u nich totiž bohužel nevylepšil zvuk, výdrž baterií při přehrávání hudby, nepřidal jim voděodolnost a ani nepozměnil jejich povrchovou úpravu a barvu. Užít si nyní však můžeme o poznání delší hovory či podporu bezdrátového nabíjení u pouzdra. To ale mnohým nestačí a ptají se, kdy dorazí AirPods 3. generace a jaké novinky přinesou. I to ale začínají pomalu některé zdroje poodhalovat. 

AirPods 2 od jejich první generace na první pohled jen těžko rozeznáte: 

Kdy? 

V termínu představení má vcelku jasno reportér Mark Gurman z Bloombergu, jehož zdroje se dají v poslední době označit suverénně za ty nejspolehlivější. Mark se nechal na svém Twitteru slyšet, že AirPods 2, které Apple představil v úterý, měly původně dorazit na pulty obchodů už v loňském roce. Applu se však jeho plán nakonec zřejmě kvůli určitým technickým problémům splnit nepodařil a jejich představení tak stihl až letos. Kvůli tomu se podle Marka mírně posune i plánované vypuštění AirPods 3. generace. Ty měl Apple uvést už na konci letoška, avšak kvůli “skluzu” je nyní ve hře spíše rok 2020, zřejmě opět jeho začátek. 

Co přinesou?

Novinek by mělo být u třetí generace více než dost, přičemž mnohé z nich před nějakým časem poodhalil právě Gurman, kterému v tomto ohledu zdatně sekundoval i analytik Ming-Chi Kuo, tedy legenda mezi Apple analytiky. Dočkat bychom se měli sluchátek s mírně pozměněným designem, novým povrchovým opracováním – zřejmě matným – a snad i novým barevným kabátkem. 

Co se týče funkcí, AirPods 3 by měly přinést kvalitnější zvuk, funkci potlačení okolního hluku, delší výdrž baterie a údajně i senzory pro monitorování zdraví. Své tělo bychom tak mohli díky nim poznat opět o něco lépe. Poslední jmenované vylepšení zní sice možná jako ze sci-fi filmu, avšak podle spousty zaregistrovaných patentů na něm Apple skutečně pracuje nebo s jeho realizací minimálně koketuje.

Obecně se dá říci, že by se ze třetí generace AirPods mohl stát produkt, který se předešlým dvěma generacím nebude takřka podobat a to nikoliv z hlediska designu, ale funkčnosti. Apple by jej totiž mohl přizpůsobit například i jeho chystaným chytrým brýlím, které by byly ve spolupráci s nimi schopny částečně a později třeba i zcela nahradit iPhone. Právě spojení chytrých brýlí a sluchátek je totiž mnohými analytiky považováno za nástupce smartphonů. Zda ale bude Apple schopen s podobnou technologií přijít už tak brzy je samozřejmě ve hvězdách. Pokud by to ale dokázal, dalo by se zcela určitě hovořit o revoluci. 

A jaká vylepšení byste rádi viděli u nové generace vy? Vystačili byste si s výše uvedenými, nebo máte nějaká speciální přání a doufáte, že vám je Apple splní? Dejte nám vědět do komentářů. 

Související články

Dnes nejčtenější