Zavřít reklamu

Dlouho očekávané představení nového vozu Tesly s názvem Model Y je za námi. Postaral se o něj samozřejmě Elon Musk a my tak známe datum, kdy novinka dorazí na trh a dokonce i cenu a další specifikace. Příchod Modelu Y na trh je naplánován na příští rok, avšak už nyní víme, na co se můžeme těšit. Model Y je popisován jako kompaktní SUV, jehož prodloužená verze dokáže ujet na jedno nabití baterie až 480 kilometrů. Prodávat se bude za 47.000 $, vylepšená verze bude poté k dostání za 60.000 $. O vylepšenou verzi budou mít zájem především milovníci rychlé jízdy, protože se zvládne dostat z 0 na 100 km/h za pouhé 3.5 sekundy.

Prodloužená verze bude dostupná také ve verzi 4×4 s duálním motorem za 51.000 $. Všechny tři prodloužené varianty budou dostupné na podzim roku 2020. Nejlevnější bude standardní, obyčejná varianta za 39.000 $. Ta ujede na jedno nabití 370 kilometrů, ale na trhu se objeví nejdříve až za dva roky. Musk očekává nejlepší hodnocení v crash testech a samozřejmě i potvrzení velké bezpečnosti vozu. Uvnitř vám bude Y připadat velmi podobný jako Model 3. Dočká se však panoramatické střechy a možnosti třetí řady sedadel, díky čemuž se do Modelu Y vejde až sedm osob.

Model Y nyní působí jako jakási zlatá střední cesta při výběru vozidla od Tesly. Nenabídne toho tolik, jako Model X, ale za nižší cenu se řadí právě mezi něj a Model 3. Navíc se automobilce v poslední době velmi daří a poptávka se po celém světě zvyšuje. Model Y tak přichází v tu nejlepší možnou dobu. Po nedávných zprávách o uzavření některých kamenných prodejen a zvýšení cen všech vozidel se tak opět mluví o Tesle v pozitivním duchu.

SUV vozidla jsou, především ve Spojených státech, velmi populární a vzhledem k tomu, že Model Y sdílí mnoho součástek s Modelem 3, mohou být i náklady pro Teslu celkem nízké. Jak se bude novince dařit se samozřejmě dozvíme až časem, ale vyhlídky má skvělé.

model y fb

Dnes nejčtenější

.