Zavřít reklamu

Pokud bydlíte v malém bytě, často přespáváte v hotelech či milujete pobyt na vaší malé chatičce, můžete se setkat s na první pohled úsměvným, leč nepříjemným problémem – nedostatkem elektrických zásuvek. Pokud s sebou vezete jen telefon či tablet, s jednou nebo dvěma si bez problému vystačíte. Problém však nastane ve chvíli, kdy z tašky vysypete celý svůj technologický arzenál a ten je potřeba – jak je tomu v těch nejnevhodnějších chvílích zvykem – všechen nabít. Řešení je naštěstí hned několik, přičemž tím nejpohodlnějším je bezesporu pořízení speciálního adaptéru s několika zdířkami, který vám bez problému nabije zároveň hned několik zařízení. A právě na jeden takový – konkrétně AlzaPower T3C Triple Charger – se třemi zdířkami se podíváme v následujících řádcích. 

Balení

Pokud se pro pořízení adaptéru AlzaPower T3C Triple Charger rozhodnete, Alza vám jej doručí v hezké krabičce z recyklovaného papíru, díky které ušetří jak ona, tak i vy, životní prostředí. I přes použitý materiál však krabička působí skutečně dobrým dojmem a svým zpracováním strčí balení některých jiných adaptérů do kapsy. Rozhodně tedy za ní zaslouží Alza palec nahoru. Co se pak obsahu krabičky týče, kromě adaptérů v ní naleznete i krátký manuál s technickými záležitostmi.

Technické specifikace 

Ještě, než se pustíme do popisu testování v běžném životě, mi dovolte seznámit vás i s několika technickými specifikacemi tohoto adaptéru. Těšit se u něj můžete na celkem tři výstupy – dvakrát u něj naleznete klasické USB-A a jednou pak USB-C, přičemž USB-A nabízí standardní 5V/2.4A a USB-C 5V/3A. Výkon nabíječky je pak 27W, což zjednodušeně znamená, že si díky ní bez problému vychutnáte rychlonabíjení u iPhonu s podporou této technologie – samozřejmě však jen přes USB-C port. Potěší i čtyřnásobná ochrana 4Safe proti zkratu, přetížení, přepětí a přehřátí, či Smart Charge, která nastaví ten nejoptimálnější výstupní výkon pro připojené zařízení a to jím následně dobije. 

Zpracování 

Stejně jako u kabelu AlzaPower AluCore, jehož recenzi jste si mohli na našem webu přečíst před pár dny, musím i u tohoto adaptéru vyzdvihnout jeho skutečně parádní zpracování. Adaptér totiž působí v ruce opravdu bytelně, čemuž napomáhá jak jako povrchová úprava, tak i jeho vyšší váha. Tím nechci v žádném případě říci, že by byl adaptér přehnaně těžký. Pokud se vám však již do rukou někdy dostal adaptér z Číny a vy jste jej mohli porovnat například s originální nabíječkou od Applu, určitě mi dáte za pravdu, když řeknu, že čínská verze je mnohdy o poznání lehčí, čímž může na mnohé včetně mě působit méně kvalitně. Zpracování tedy rozhodně hodnotím na jedničku. 

DSC_0036

Testování 

Na testování adaptéru jsem se těšil prakticky od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že nám do redakce jeden kousek na recenzi dorazí. Vlastním totiž relativně dost produktů od Applu, které se mi poměrně často podaří vybít zhruba ve stejnou chvíli, což pro mě doposud znamenalo zápasení s volnými zásuvkami, do kterých jsem strkal jeden adaptér po druhém. Asi vám tak nemusím říkat, že mi AlzaPower T3C Triple Charger usnadnil v tomto ohledu život. Tři porty jsou totiž zkrátka fajn a mým potřebám dostačují. Díky USB-C portu jste schopní nabít své zařízení s podporou rychlonabíjení za zhruba půl hodiny z 0 na 50 % a to i v případě, že máte obsazené i zbylé dva USB-A porty. Osobně jsem jednu USB-A zdířku používal k nabíjení iPadu 6. generace a ve druhé pak střídal Apple Watch s AirPody, přičemž na USB-C rychlonabíjení iPhonu XS jsem zpomalení skutečně nepocítil. 

Kladně hodnotím i to, že se nabíječka prakticky vůbec nezahřívá, což rozhodně není pravidlem. Jasně, pokud jí v zásuvce necháte dlouhé desítky hodin, mírné zteplání pocítit můžete. V porovnání například s adaptérem starší generace MacBooku Air je však toto teplo prakticky nulové. Ten bych totiž alespoň já mohl využívat i jako kamna. 

DSC_0047

Abych však jen nechválil, je jedna věc, která mě u AlzaPower T3C mírně zklamala. Naprosto nenávidím vysoké pískání nabíječek ponechaných v zásuvce a to se čas od času projevilo i zde. Sportovně sice musím uznat, že se u tohoto adaptéru pískání projevovalo velmi málo a když už, bylo skutečně tiché, čímž převyšuje spoustu podobných produktů od jiných výrobců, nicméně objevuje se tu. Na druhou stranu, pokud nabíječku vytahujete ze zásuvky hned po nabití zařízení, nemáte se čeho obávat. Tento “problém” se totiž při testování objevil až několik hodin poté, co jsem nabíječku umístil do zásuvky a měl ji připravenou “pro případ nouze”, respektive pro okamžité nabíjení, což by se ale samozřejmě tak úplně dělat nemělo a po nabití zařízení byste měli nabíječku ze zásuvky vyjmout. Pískání lze navíc jednoduše vyřešit vyjmutím a znovuzastrčením nabíječky do zásuvky. 

Resumé 

Pokud bojujete s nedostatkem zásuvek, adaptérů či byste si rádi užili rychlonabíjení svého iPhonu, adaptér AlzaPower T3C Triple Charger vám můžu s čistým svědomím doporučit. Plní totiž přesně to, co od něj očekáváte a to zatraceně dobře. Koupě se tedy rozhodně obávat nemusíte – ba naopak. Za 549 korun totiž dostanete skutečně parádní produkt, na který se můžete spolehnout. 

DSC_0045
alzapower

Související články

Dnes nejčtenější

.