Zavřít reklamu

iPod od společnosti Apple se svého času stal vzorem prakticky všech kapesních přehrávačů hudby. Ačkoli jeho úlohu už dávno přebral iPhone, jistě se najde pár nadšenců, kteří na iPod stále nedají dopustit. Přesně ti si proto musí nyní mnout ruce. V posledních týdnech se totiž objevilo několik velmi zajímavých náznaků, které hovořily o možném příchodu iPodu touch 7.generace. Přestože ještě nikdo nezmínil možná hardwarová vylepšení či podobu iPodu, mnozí designéři už mají jasno. Mezi nimi je i německý designér Hasan Kaymak, který u svého konceptu vsází na prvky vloni představeného iPadu Pro v kombinaci s iPhonem XR.

U produktu jako je iPod touch byste asi nečekali nejvýkonnější procesor a další nejnovější technologické výstřelky. I přesto je v konceptu zařízení osazeno čipem A12 Bionic a iPod je prezentován jako herní stroj, pro nějž není Asphalt 9 nebo PUBG žádným problémem. Ostatně, právě o iPadu jakožto o herním zařízení s v posledních týdnech hovoří nejvíce. Je totiž prakticky jasné, že v současné verzi – tedy jakožto hudební přehrávat – by vedle iPhonů jen těžko uspěl.

Displej iPodu na konceptu má pak velmi slušných 7 palců, horní výřez je oproti současným iPhonům XS/XR/XS Max o poznání menší.  Zmíněna je i přítomnost autentizační technologie Face ID. Kromě iPodu je k vidění i koncept iPhonu XI, jehož záda s několika čočkami vypadají vskutku zvláštně. Koncept si můžete prohlédnout v galerii pod tímto odstavcem.

V tuto chvíli je velmi těžké předpovědět, kdy se novinky dočkáme. Zpráv o ní totiž máme skutečně velmi málo, kvůli čemuž lze zatím nad její existencí i pochybovat. Teoreticky bychom se ale mohli dočkat již v březnu, kdy nám Apple pravděpodobně představí i nové iPady, konkrétně iPad 7. generace a iPad mini 5. Naznačuje to alespoň první beta iOS 12.2, ve které se objevily záhadné identifikátory, které si vývojáři spojili právě s novým iPodem. Nechme se však překvapit.

Související články

Dnes nejčtenější