Zavřít reklamu

Když se před pár dny objevily informace o tom, že Apple pracuje na nové generaci iPodu touch, nejeden fanoušek Applu byl zaskočen. Po nedávném usmrcení iPodů nano a shuffle totiž valná většina z nás spíše očekávala, že si smrtka brzy odvede i poslední model legendárního produktu,  který změnil v roce 2001 hudební svět. Ostatně, tento krok by byl ze strany Applu vcelku logický. V dnešní době totiž zvládá perfektně veškeré funkce iPodu iPhone a tak není tím pádem potřeba po hudebního přehrávače investovat. Tedy rozhodně ne v podobě, ve které jej nyní známe. 

Jelikož je prakticky jasné, že by iPod jakožto hudební přehrávač již nedával v dnešní době smysl, začínají se ve světě objevovat spekulace o tom, že jeho koncept Apple zcela “překope”. To by zjednodušeně znamenalo, že by již nebyl iPod primárně určen k poslechu hudby, ale k o poznání širšímu spektru úkonů, které by neumožňoval třeba ani samotný iPhone – tedy alespoň ne v takové kvalitě. Velmi zajímavé by bylo například to, kdyby Apple pojal iPod jako “novodobou herní konzoli”, která by v jeho nabídce zaplnila místo pro herní smartphone. 

Zdá se vám tato myšlenka šílená? Podle nás nereálná vůbec není. Herní mobilní průmysl totiž zažívá v poslední době skutečně zlaté časy, což si uvědomují i mnozí výrobci smartphonů a přichází se speciálními modely, které jsou určeny primárně pro hraní her. Jasně, Apple se mezi “mnohé výrobce smartphonů” neřadí a nikdy ani neřadil, jelikož se snaží vyšlapávat svou cestu. Na druhou stranu je však v App Storu na iOS spousta skutečně kvalitních titulů, kterou hráči doslova milují, avšak je třeba nechtějí hrát moc často na iPhonu kvůli úspoře baterie či na iPadu, který jím velikostně nesedí. V takovém případě by iPod, který by se krom přehrávání hudby zaměřoval i na gaming smysl dával. 

Koncept, který leaker Benjamin Geskin sdílel na svém Twitteru:

Otázkou je, jak by Apple mohl iPod přizpůsobit, abychom o něm mohli skutečně mluvit jako o zařízení stvořeném pro hry. Kromě dostatečně výkonného procesoru a RAM paměti bychom se mohli dočkat třeba i podpory ProMotion, čili 120 Hz obnovovací frekvence. Otázkou však zůstává, jaký displej by byl do tohoto typu zařízení nejvhodnější a to jak po stránce vlastností, tak i ceny. Jelikož by však herním zařízením Apple velmi pravděpodobně cílil spíše na mladší zákazníky, kteří nemusí mít zajištěný příjem, osobně bych neočekával, že zde nasadí OLED, ale “pouze” Liquid Retinu. 

Otazníky samozřejmě visí i nad velikostí. Ta by měla být dostatečná pro to, abyste si hry užili naplno. Na druhou stranu by však byla hloupost hnát jeho rozměry do zbytečných extrémů, jelikož by v takovém případě zařízení kanibalovalo na iPadech, což by se Applu vzhledem k tomu, že chystá nový iPad mini a iPad 7. generace rozhodně nelíbilo. Leakeři tak spekulují nad velikostí okolo 7”, která by přesně vyplnila mezeru mezi iPhonem XS Max a iPadem mini. 

Uvidíme, s čím tedy Apple nakonec vyrukuje. Faktem však je, že pokud nechce, aby iPod dál upadal v zapomnění, větším změnám se rozhodně nevyhne. Otázkou je, zda by se mu vyplatily. Je podle vás uživatelská základna, která by produkt popsaný v řádcích výše využila, dostatečně velká, nebo nikoliv?

Související články

Dnes nejčtenější