Zavřít reklamu

Hudební přehrávač iPod už má svá nejlepší léta zcela jistě za sebou. S příchodem iPhonu totiž ztratil tento produkt de facto smysl, jelikož byly jeho hlavní funkce integrovány právě do jablečného telefonu.  Pomalou smrt této legendy navíc Apple v roce 2017 mírně urychlil stažením oblíbených modelů shuffle a nano, čímž se nabídka iPodů smrskla na pouhý jeden model – konkrétně iPod touch. Zatímco by však mnozí uživatelé očekávali i jeho brzké usmrcení, Apple údajně pracuje na jeho nástupci. 

O pracích na vývoji sedmé generace iPodu touch informoval jako první japonský portál MacOtakara, který svá tvrzení opírá o informace od zdrojů obeznámených s plány Applu. Detailní informace o vylepšeních, které by iPod touch 7. generace obdržet, či o termínu představení však bohužel k dispozici nejsou. Vzhledem k tomu, že se stávající generace prodává za šest tisíc korun ve variantě 32GB, se však nedá očekávat, že by novinka přinesla nějaká obří vylepšení, jelikož se bude muset vzhledem k malé oblibě tohoto typu produktu prodávat za podobně vysokou částku. V úvahu tak připadá vylepšení fotoaparátu, vsazení výkonnějšího procesoru či zvýšení úložiště v základní variantě ze 32GB na 64GB. Jako nepravděpodobné se naopak jeví nasazení displeje přes celou přední stranu, jelikož je i v případě iPhonu XR zkrátka velmi drahý. 

Posledního upgradu se dočkal iPod touch před třemi a půl roky, konkrétně v červenci 2015, kdy jej Apple vybavil čipsetem A8, zadním fotoaparátem s 8 MPx snímačem či šasi v šesti barvách. Od té doby však spíše tápe:

Uvidíme, zda se v následujících měsících zprávy MacOtakara potvrdí a iPod touch 7. generace se světu skutečně představí. Přestože by byl tento krok ze strany Applu jistě zajímavý a pro některé uživatele vítaný, z našeho úhlu pohledu by příliš velký smysl nedával a to hned ze dvou důvodů. iPod je totiž takřka mrtvý produkt, jelikož jej nahradil iPhone. Ten by však mohl paradoxně na představení iPodu touch 7. generace mírně doplácet, jelikož by někteří skalní zastánci tohoto produktu sáhli raději po něm než po novém iPhonu, což si však Apple nemůže v nynější situaci dovolit. 

Související články

Dnes nejčtenější