Zavřít reklamu

Čas od času vás na našem webu informujeme o nehodách, ve kterých sehrál důležitou roli Apple při záchraně lidského života. Každá nehoda, ve které je Apple jakkoliv zainteresovaný, však bohužel tak dobrý konec nemá. Svědčí o tom i tragická událost z minulého týdne.

Nákladní vůz, který měl vézt velmi tajnou zásilku pro Apple, havaroval ve středu ráno na silnici 101 v San Jose. Nehoda se bohužel neobešla bez zranění a také smrti. Posádkou byli dva vysloužilí policisté, kteří byli ozbrojeni, aby ochránili náklad, který vezli. Řidič, který okolo 3:30 ráno usnul za volantem a způsobil tak nehodu, mimo jiné způsobil i smrt svého kolegy který v ten čas spal v zadní části kabiny.

O převáženém nákladu můžeme jen spekulovat. Mohl to být třeba nový iMac Pro, který by měl Apple letos světu ukázat:

NBC uvedlo, že policisté pracovali pro SIS Security a přepravovali tajný náklad pro Apple. Podle všech informací vozidlo směřovalo ze San Jose do nedalekého Cupertina, kde se nachází Apple Park a také 1 Infinite Loop.  Apple toto tvrzení nepopřel ani nepotvrdil.

O tom, co se ve vozidle mohlo nacházet, můžeme jen spekulovat. Vzhledem k ozbrojené posádce automobilu a času transportu je však dle zahraničních zdrojů velmi pravděpodobné, že se jednalo o materiály spojené s chystanými produkty či přímo o prototypy, které se samozřejmě nesmí dostat do cizích rukou. Snad se tedy Applu v budoucnu podobné nehody, při kterých budou umírat lidé, budou vyhýbat obloukem.

nehoda

Související články

Dnes nejčtenější

.