Zavřít reklamu

S příchodem iOS 12 dostaly sluchátka AirPods ve spojení s iPhonem novou funkci ve formě Živého poslechu. Ten Apple vytvořil převážně pro osoby se sluchovým postižením, které by měly být díky němu schopny lépe komunikovat se světem. Díky novince totiž uslyší zvuk snímaný mikrofonem iPhonu ve svých AirPodech jasně a zřetelně. Jak se však zdá, funkci si oblíbili lidé i ze zcela jiného důvodu, který by se Applu tak úplně nelíbil. 

Jak jste z předešlých řádků pochopili, funkce Živý poslech zesiluje zvuky zachycené mikrofonem iPhonu a následně je v reálném čase odesílá do sluchátek AirPods a to klidně tak daleko, kam jen Bluetooth spojení mezi sluchátky a telefonem dosáhne. Právě to je ale dle všeho vcelku problém. Na Twitteru se totiž objevil virální tweet upozorňující na tuto funkci, který sklidil obrovské množství “lajků” a sdílení, ale také stovky komentářů. A hádejte, co se v nich velmi často objevuje.

Pokud tipujete, že se mnozí uživatelé přiznali k odposlechu svých blízkých, tipujete správně. Tento typ špionáže je totiž alespoň dle Twitteru skutečně neuvěřitelně oblíbený a využívaný, což však není ve výsledku nic potěšujícího. Apple se totiž snaží soukromí svých uživatelů zuby nehty chránit a jakýkoliv odposlech či jiná špionáž je tím pádem v jeho očích velký problém. Bohužel však tento zlozvyk své uživatele jen velmi těžko odnaučí. Škála využití je totiž skutečně široká a těžko se jen některé její části podaří zlikvidovat. 

A jak využíváte Živý poslech vy? Špiónujete s ním své okolí, nebo je využíváte přesně tak, jaka by si představoval i samotný Apple. 

AirPods
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější