Zavřít reklamu

Představení nových iPhonů je pro Apple již každoroční tradicí, která se odehrává zpravidla v září. V loňském roce jsme se dočkali hned tří modelů, mezi nimiž můžeme najít iPhone XS, XS Max a XR, které však bohužel zcela nenaplnily očekávání jablečné společnosti. Například iPhone XR byl natolik velkým zklamáním, že v Japonsku muselo dokonce dojít ke snížení jeho ceny. Z těchto zkušení by se měl Apple poučit a vlastnosti nového jablečného telefonu si patřičně rozmyslet. Myslí si to alespoň analytici z Atherton Research v čele s Jean Baptise Su, který u nového telefonu očekává nemalé změny.

Jako první si Su vzal do parády konektor jablečných telefonů. Dle něj v letošním roce dojde k přechodu na USB-C, kterého se vloni dočkal taktéž nový iPad Pro. Pokud by se tato vize naplnila, podařilo by se Applu všechny jeho důležité produkty konektorově sjednotit. Například i novější Macy disponují USB-C nabíjením, které je rychlejší než ikonický MagSafe.

Další zmiňovanou změnou je implementace Touch ID přímo do displeje telefonu, což jsme dosud mohli vidět u některých smartphonů s operačním systémem Android. Přestože je technologie Face ID daleko bezpečnější, tímto krokem by Apple vyhověl nemalé skupině uživatelů, která stále zůstává oddaná čtečce otisku prstů. Tato novinka ani není tolik nereálná, jelikož nedávno došlo k registraci patentu, který se tímto problémem přímo zabývá.

Loňský iPhone XR se potýkal s obří kritikou:

Poslední větší změnou je zmenšení horního výřezu v displeji, který ukrývá právě Face ID. Tento upgrade by byl zřejmě jednou z nejvítanějších věcí nového iPhonu, jelikož spousta lidí se s výřezem dosud zcela nesmířila. Design produktů Applu si prochází neustálou evolucí a tato změna se rozhodně nedá vyloučit.

Do představení nových iPhonů zbývá stále třičtvrtě roku a je skutečně těžké říci, co od nich můžeme očekávat. V současné době můžeme pouze čekat na důvěryhodné zdroje, mezi které řadíme veleznámého analytika Ming-Chi Kua. Ten například absolutně nesouhlasí s návratem k technologii Touch ID a dle něj se tohoto kroku ze strany Applu letos nedočkáme.

iphone xi koncept fb

Dnes nejčtenější

.